Skupina Mr. Loco vydává debutové album “Na Balkáně”

  • Skupina Mr. Loco vydává debutové album “Na Balkáně” Fotogalerie (4)
    • 14.03.2011
    • Tisk

    Kapela Mr. Loco kombinující balkánský styl, podbízivé melodie i rázný groove, vydává debutové…

    Sdílejte článek:

Kapela Mr. Loco kombinující balkánský styl, podbízivé melodie i rázný groove, vydává debutové album s názvem Na Balkáně. Oficiální křest desky proběhne 16. března 2011 v pražském klubu Rock Café.

Nahrávka vydaná vlastním nákladem přináší neotřelý mix hudebních stylů, kde se mísí balkánská hravost, španělská pohoda a česká chytrost okořeněná i potřebnou špetkou melancholie. Producentský dozor nad deskou převzal David Babka (kytara, pedal steel) společně s frontmanem kapely Filipem Loco Flusserem, kterého můžete znát z úspěšného Temparamenta, výherce třetího ročníku talentové hudební soutěže Coca Cola Popstar. Na albu dále spolupracovali basák Luis Franco z Mexika, Vlado Urlich z Peru se ujal kláves, trubky a flétny a za bicí usedl Marek Macháček z kapely Luca Brasi.

“Snažili jsme se být co nejpřirozenější, jak jen to šlo. Mé kořeny sahají na Balkán, a to se také snažím prostřednictvím písniček prezentovat. Hudebně si s Davidem rozumíme a doplňujeme se, ze mě lezou balkánské melodie a orientální rytmy a z Davida zase bluesové vyhrávky a přímočaré cítění pro písničku. Byla to také pro nás výzva propojit tyto tak odlišné,” říká o projektu sám Loco.

První ochutnávkou z nové desky je píseň Siempre Serras, ke které byl natočen videoklip, v němž se zajímavě mísí čeština se španělštinou.

“Písničku jsme jednohlasně vybrali jako singl číslo jedna, není to příliš náročná skladba a má hitový refrén. Chtěl jsem do textů dát přímočarost a srozumitelnost, tak jako to dělají staří bluesmani. Prostě jen vyprávíš příběh ze života se špetkou nadsázky. Žádná velká poetika, hloubku v textech přenechám radši zkušenějším textařům. Navíc texty typu „co tím chtěl vlastně básník říct“ mě stejně nebaví,” dodává Loco.

Více informací o skupině a seznam aktuálních koncertů naleznete na www.mrloco.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.