Fenomenální hlas Chrise Cornella v Roxy

  • Fenomenální hlas Chrise Cornella v Roxy Fotogalerie (13)
    • 18.06.2009
    • Tisk

    Americký zpěvák Chris Cornell zahraje s kapelou v neděli 21. června od 20:00 v klubu Roxy. Proslavil se především jako frontman a autor písní ve známých rockových kapelách Soundgarden a Audioslave a je pokládán za jednoho z architektů grunge hnutí v 90. letech minulého století.

    Sdílejte článek:

Hlas Chrise Cornella mohou ale znát i fanoušci Jamese Bonda, v roce 2006 zpíval v písni, která běží v podkresu úvodních titulků filmu „Casino Royal“. Svou poslední deskou Scream, která vyšla letos v březnu v produkci hvězdného Timbalanda, vyvolal řadu kontroverzních reakcí.
Podle sdělení managementu se mohou fanoušci v Praze těšit především na rockový koncert se skladbami z éry obou super kapel, ale i na sólový materiál. Chris Cornell je známý svým*fenomenálním hlasem*, který má prý rozsah čtyř oktáv. Byl několikrát nominován na Grammy, se Soundgarden toto ocenění získal v roce 1994. Není mu cizí téměř žádný hudební styl, jak ukázal třeba v soulovějším projektu Temple of the Dog, ve kterém představil světu budoucího frontmana Pearl Jam Eddieho Veddera.
Chris Cornell je, jak uvádí jeho webová stránka, rocková ikona plná protikladů, inovátor, který se vzpírá žánrovému zařazení. Je počítán k nejlepším rockovým hlasům historie, svou hudební identitu si udržuje přes 20 let. Kapela Soundgardenze Seattlu se stala průkopníkem svého žánru, jejich syrový a temný zvuk spolu s Cornellovými ostrými texty a pronikavým zpěvem si získal řadu příznivců, inspiroval také pouliční módu a design. V roce 1989 se stali Soundgarden první kapelou se Seattlu, která podepsala smlouvu s velkým labelem. Do roku 1997 vydali pět alb. Velkého uznání se dostalo Chrisu Cornellovi za boční projekt Temple of the Dog, později znovu překvapil melodickým sólovým albem Euphoria Morning.
Na přelomu tisíciletí se spojil se třemi hudebníky z rapově rockové kapely Rage Against The Machine a vytvořili Audioslave- superskupinu, jejichž tři alba dosáhla na vrcholky prodejních hitparád. Projeli celý svět včetně Kuby, kde hráli jako první rocková kapela z USA.
Od roku 2007, kdy se Audioslave rozpadli, Cornell opět změnil svoji hudbu, navázal nové spolupráce a nové aktivity. Sólovými skladbami přispěl k soundtrackům filmů „Great Expectations“*či *„Mission Impossible II“, stal se první americkým zpěvákem, který napsal úvodní píseň k filmu s Jamesem Bondem. V roce 2007 projel na turné svět, hrál na něm skladby z celé své hudební kariéry a poté vydal další sólový počin Carry On. Naposledy všechny překvapil spoluprací s producentem Timbalandem na desce Scream (2009), která ho zavedla opět do neznámých hudebních oblastí a do nového zvuku.
Vstupenky za 790 Kč včetně poplatku jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal.
Více informací: www.chriscornell.com
 

Jako „ochutnávku“ si můžete dát:
Black Hole Sun (Acoustic)


Can't Change Me

Ground Zero

Billie Jean (acoustic live)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.