Primal Scream se v druhé půlce letních prázdnin zastaví i v Praze

  • Primal Scream se v druhé půlce letních prázdnin zastaví i v Praze Fotogalerie (1)
    • 11.03.2011
    • Tisk

    Letos v létě míří do Prahy další hudební fenomén. V druhé půlce prázdnin, konkrétně 7. srpna …

    Sdílejte článek:

Letos v létě míří do Prahy další hudební fenomén. V druhé půlce prázdnin, konkrétně 7. srpna, zahrají v pražském KC Vltavská Primal Scream. Kapela se v našem hlavním městě zastaví v rámci turné Screamadelica LIVE 2011

V roce 1992 byla udělena historicky první hudební cena Mercury Music Prize. Získala ji kapela Primal Scream za své v pořadí třetí album s názvem Screamadelica, které vyšlo rok před tím.

Primal Scream jsou v České republice známí mimo jiné i díky totální neodbornosti členů Rady Českého rozhlasu. Ta ve svém vtipném prohlášení z roku 2008 ústy jednatele Antonína Zelenky při snahách utlumit Radio Wave veřejnosti sdělila, že mládež, která poslouchá tuto stanici není elita národa a že v písni „Swastika Eyes“ od Primal Scream, kterou rádio vysílalo, se „jedná o velmi kontroverzní, radikální rap metalové skupiny, která na svých koncertech zastává revoluční stanovisko velmi kritické vůči domácí americké a zahraniční politice.“ 

Prohlášení tehdy rozhořčilo významnou část hudební a kulturní společnosti. I tak se ale dodnes navzdory peticím a protestům nepodařilo Radio Wave vrátit do éteru.

Screamadelica byla prvním albem, které Primal Scream přineslo komerční úspěch. I v současnosti je hodnoceno jako jedno ze zásadních a nejlepších alb 90tých let. Většina respektovaných hudebních časopisů mu v recenzích udělila plný počet bodů. Dočkalo se i přídomku „nejlepší album desetiletí“.

Na desce se Primal Scream inspirovali houseovou taneční scénou a definitivně se tak odpoutali od indie rockových kapel a zařadili se mezi velikány hudební scény.

Na letošní rok pro fanoušky připravili lahůdku v podobě reedice výše zmíněného alba a turné k 20tému výročí tohoto vynikajícího počinu. Turné kapela zahájila listopadovým vyprodaným dvojkoncertem v londýnské Olympii, který živě přenášela BBC.

Do Prahy přivezou Primal Scream Screamadelicu 7. srpna.

Vstupenky se začnou od 14. dubna prodávat v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za Kč 710,– + poplatky, na místě vyjdou na Kč 890,–.

Podrobnější informace najdete na:

www.primalscream.net

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze