Úspěšný Votvírák 2009

  • Úspěšný Votvírák 2009 Fotogalerie (4)
    • 16.06.2009
    • Tisk

    Ve dnech 12 . – 14. června 2009 se uskutečnil na letišti Boží Dar v Milovicích u Prahy již třetí ročník multižánrového hudebního festivalu Votvírák 2009. Obrovská plocha letiště přivítala během víkendu rekordních 106 000 spokojených diváků.

    Sdílejte článek:

Navzdory pátečnímu nepříznivému počasí se festival odehrál v pohodovém a poklidném duchu. V sobotu se značně oteplilo, vysvitlo slunce a díky tomu do Milovic proudily další desítky tisíc hudebních nadšenců.
V pátek svým vystoupením asi nejvíce potěšila návštěvníky festivalu „Zlatá Slavice“, Lucie Bílá, neobvyklý úspěch a kladné přijetí festivalovým publikem získalo znovu obnovené chlapecké seskupeníLunetic a v neposlední řadě také další z popových headlinerů Michal David.
V sobotu přímo zaperlil před davem složeným z desítek tisíc diváků zpěvákMatěj Ruppertse svou kapelou Monkey Business, který na speciálním dvacetimetrovém molu před hlavním pódiem předváděl úžasné taneční a hlasové kreace. Nevídaný úspěch obecenstva získala také úvalská kapelaMedvěd 009, která zde pokřtila své dlouho očekávané DVD se záznamem koncertu z minulého ročníku Votvíráku. Stále populárnější kapela Wohnout zahrála nové písně z alba Karton Veverek a moravští O5&Radečekpřed­stavili svůj nový singl Máš mě na svědomí, který během pár dní neuvěřitelným způsobem zabodoval v českém rádiovém éteru.
Na čtyřech pódiích se během necelých tří festivalových dnů vystřídalo přes 800 účinkujících z České a Slovenské republiky. Na své si tentokrát přišel opravdu každý. Na festivalu zahrály kapely snad všech populárních hudebních žánrů. Akce skončila v neděli 14. června úderem třetí hodiny ranní. Vstup byl pro diváky tradičně zdarma.
*„Rád bych touto cestou poděkoval všem návštěvníkům letošního Votvíráku, že nás i přes páteční nepříznivé počasí nehodili přes palubu a v sobotu dorazili v tak hojném počtu,“*sdělil ředitel festivalu Votvírák Artur Kaiser.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.