Festival RealBeat / Reggae Ethnic Session letos bohužel nebude

Pořadatelé festivalu RealBeat / Reggae Ethnic Session se po dlouhém a náročném zvažování rozhodli, že si letos dají s festivalem nucenou přestávku. K tomuto těžkému rozhodnutí mají vícero vážných důvodů. Hlavním faktorem je ekonomická neúnost, nedostatek sponzorů i mediální pozornosti pro tento hudební žánr, který tu je stále nepochopitelně vnímán jako underground.

A to přesto, že na RealBeat festival v minulých letech jezdily ty nejzvučnější jamajská jména i velmi kvalitní interprety z celé Evropy (vzpomeňme alespoň jména, jako jsou Toots & The Maytals, Derrick Morgan, Luciano, Buju Banton nebo třeba General Levy). Pořadatelé tak po loňském vyúčtování, které znovu skončilo hluboko v červených číslech, stáli před možností dotovat to nadále z vlastních kapes a zbytků vlastní energie a nadšení, nebo udělat krok zpátky z mezinárodního festivalu k miniaturní české verzi. Raději ale nakonec dali přednost roční přestávce, zregenerování sil a hledání nových partnerů.

Organizátoři zároveň s tímto rozhodnutím zvažují pro příští rok přesunutí festivalu z okresu České Lípy na nové místo. Důvodem je mimo jiné fakt, že již nechtějí vystavovat návštěvníky festivalu takovému ponížení, jaké tam v posledních letech provádí místní Celní zpráva. Ta při hledání marihuany kontrolovala takřka všechny kolemjedoucí automobily a dokonce nutila cestovatele na festival vystoupit z kyvadlové autobusové linky a po prohlídce jít zbytek cesty pěšky. Tato praktika „jednoduchého sbírání bodů“ na mladých návštěvnících reggae festivalu se stala takřka každoročním pravidlem a odrazovala mnohé k účasti na této akci.

České festivalové léto tak bude letos chudší o největší reggae open-air. Jako malou náhradu pořadatelé připravují na konec června alespoň RealBeat indoor koncert v pražském klubu Lucerna Music Bar. Více informací o této náhradní akci najdete už brzy na adresách www.realbeat.cz a www.reggaemusic.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze