Po-Klusem na střechu Kavárny Potmě

  • Po-Klusem na střechu Kavárny Potmě
    • 15.06.2009
    • Tisk

    Mladý písničkář a herec Tomáš Klus je dalším, kdo zahraje a zazpívá v sérii doprovodných hudebních vystoupení na střeše netradiční Kavárny Potmě. Posledním, kdo v rámci akce „Hudbou ke společnému světu“ vystoupí, bude frontman skupiny Chinaski Michal Malátný.

    Sdílejte článek:

 
Ovocný trh bude dnes, tj. v pondělí 15. června plný hudby, mladý písničkář a herec Tomáš Klustotiž bude dalším z řady umělců, kteří svým vystoupením podpoří Světlušku. Své písničky zazpívá a zahraje na střeše netradiční kavárny v rozmezí mezi 16. a 20. hodinou nejen návštěvníkům k té nejčernější kávě v Čechách, ale i všem náhodně kolemjdoucím a pocestným. „Těším se, protože tíhnu k věcem, jejichž smysl je viditelný i v té nejčernější tmě..“svěřil se Tomáš.
Sérii doprovodných hudebních vystoupení na střeše Kavárny Potmě zahájil v sobotu 13. června muzikant Michal Hrůzaa zakončí ji v úterý 16. června frontman skupiny Chinaski Michal Malátný.
Nová tradice v podobě hudebních vystoupení na střeše navazuje na loňský úspěšný koncert Honzy Budaře, který na střeše Kavárny Potmě zpíval a hrál celé odpoledne a poprvé také představil speciální písničku Pro Světlušku. K té ho inspiroval jeho vlastní silný zážitek z návštěvy temné kavárny.
„Loňské vystoupení Honzy Budaře na střeše se setkalo s velkým úspěchem, proto jsme se rozhodli oslovit další umělce a vytvořit novou tradici. V Kavárně Potmě, kde se propojují světy vidících a nevidomých, je hudba ten nejlepší prostředek v cestě ke společnému světu.“ řekla Martina Kaderková, autorka projektu a ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.
Doprovodné akce na střeše kavárny nejsou jediným překvapením, které Světluška pro návštěvníky Kavárny Potmě nachystala. Patronka projektu Světluška Aneta Langerováběhem speciálního Dne s Anetounávštěv­níkům Kavárny Potmě nejen zazpívala, ale v černočerné tmě je i obsloužila.
V Kavárně Potmě okusíte obrácené role. Tak jako se nevidomí ve vizuálně zaměřeném světě spoléhají na pomoc vidících, např. na přechodu pro chodce, ve tmě se oni stávají našimi průvodci, kterým musíme důvěřovat. Pokud jste si jednou tmu osahali, už nikdy nezapomenete, jak pro vás bylo důležité, že vám někdo popsal, kam vás vede, upozornil na překážky kolem, vysvětlil vám, kam pokládá hrníček s horkou kávou a kde najdete cukr a lžičku. V černočerném prostoru Kavárny Potmě uvidíte svět jinýma očima. Možná vám nebudou chybět barvy. Možná vám bude ze všeho nejvíce chybět, že nemůžete číst ve tváři svých blízkých… Ve skutečnosti neexistuje svět nevidomých, je jen jeden svět, ve kterém žijeme společně – vidící a nevidící. A jak řekl Malý princ, to nejdůležitější vidíme srdcem.
Mobilní Kavárnu POTMĚ otevřel Nadační fond Českého rozhlasu již popáté. Nevidomí kavárníci dosud uvařili na 12 000 nápojů, a do kavárny zavítalo více než 9 000 návštěvníků, mezi nimiž byli například pan Václav Havel, Miloš Forman, Hana Hegerová, Bára HrzánováaRadek Holub. Čtyři ročníky Kavárny přinesly do sbírky Světluška 1 221 935 Kč.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.