Kdo jsou MC Duro?

  • Kdo jsou MC Duro?
    • 14.06.2009
    • Tisk

    MC Duro jsou sympatická skupina hrající taneční hudbu. Teď se dali dohromady se slovenskou kapelou Papajam a československý hudební projekt už nese první ovoce. Společný song Nejsem sám je v hitparádách velmi úspěšný.

    Sdílejte článek:

 
MC Duro vznikli v roce 1992. Po šesti letech Dušan Pavlica obměnil obsazení, z původní sestavy zůstal sám, přidali se k němu David a Petr Návarovi a to se už nezměnilo. Jejich debut nesl paradoxně název Comeback (2001), druhé alum se jmenovalo Tajemný vesmír(2002). Obě nahrávky obsahují většinou rychlejší skladby. V roce 2004 vyšla jejich třetí deska 1×3, skladba Když jsem měl peněz víc ** byla úspěšná v hitparádách. Následoval **Dance World (2006).

**
Složení skupiny: Dušan Pavlica** (klávesy, texty a zpěv),David Návara (zpěv a mix), Petr Návara (klávesy).

V loňském roce skupina vydala singl MC Duro Revolution (2008) s písní Na vlnách času, kterou si oblíbili posluchači Eurodance a která vychází také na různých tanečních výběrech nejen u nás, ale i na Slovensku a Polsku. Autory hudby jsou Petr Návara a Dušan Pavlica (ten píše i texty). David pak působí jako šéf jejich nahrávacího studia a má na starosti finální mastering skladeb. Dušan Pavlica je i producentem.
Ještě většího úspěchu se dočkala píseňNejsem sám, kterou MC Duro natočili společně se slovenskou skupinouPapajam. Ta v současné době slaví velké úspěchy na nejrůznějších hitparádách. Ve Free Top 50 jsou osmí, hitparádu Music-Star Top 20 dokonce vedou a na Kiss Publikum byli čtvrtí. Písnička také vyšla na výběrovém CD Fresh hitz 3/2009.
Skupina, společně se slovenskou kapelou Papajam, se objeví také 27. června na festivalu Picknick v Kroměříži.
Dušan Pavlica ze skupiny MC Duro odpovídá na otázky:

Jak dlouho spolupracujete se slovenskou hudební scénou? Například s Papajam.
Se slovenskou scénou spolupracujeme teď poprvé a to se skupinou Papajam.

Jak jste se seznámili?
Seznámili jsme se v roce 2008, líbila se nám jejich hudba, tak jsme se s nimi zkontaktovali a touto formou jsme se s nimi seznámili.

**
Jak vás napadlo udělat společnou písničku a bude to nějak pokračovat?**
Chtěli jsme už dlouho udělat československý hudební projekt, ale stále jsme nemohli na slovenské straně najít skupinu či muzikanta, který nám a našemu hudebnímu stylu bude blízký. Až po dlouhém hledání jsme našli skupinu Papajam, která nás svou muzikou zaujala. Tímto projektem spolupráce určitě nekončí, chceme spolupracovat i nadále plánujeme k této písni i maxisingl.

Více informací o skupině na www.mcduro.com.
  

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.