Další hvězdou Rock for People 2011 budou kanadští SUM 41

I když se seškrtají emoční póly – velebený americký indie-folkový projekt BRIGHT EYES a australská death coreová úderka PARKWAY DRIVE – v množině nově potvrzených kapel na letním Rock for People zůstane velice silný základ.

K nejočekávanějším jménům, která se mezi 2. a 5. červencem objeví ve Festivalparku v Hradci Králové, patří bezesporu kanadští SUM 41 – formace úspěšně balancující mezi pop-punkem, rapmetalem a trashem, jež v roce 2010 za rekordně krátkou dobu vyprodala pražský dvojkoncert a která přijede představit své nové, očekávané album Screaming Bloody Murder.

Po jejich boku před početné publikum dorazí legendy alternativního funky – kalifornští PRIMUS, jejichž břitká hudba a neméně jízlivý humor se obtiskly například (do svého) druhu kultovních seriálů Beavis & Butthead nebo Městečko South Park. Do Hradce se po dvou letech vrátí se svým progresivním sólovým projektem kytarista a zpěvák Bloc Party – KELE.

„Za ohromný úspěch považujeme získání australského JOHN BUTLER TRIO – o tuto formaci kolem selfmademana a přitom naprosto vynikajícího kytaristy Johna Butlera jsme usilovali přes tři roky,“ říká Michal Thomes z agentury Ameba, která Rock for People letos pořádá už po sedmnácté. „Butler, který je mezi tou náročnější částí australského publika vnímán jako domácí hvězda, vyrostl ukázkově z do-it-yourself kultury a předkládá posluchačům výsostný mix dancehallu, australského roots rocku, funku či blues.“

Poetickou a instrumentálně vybroušenou stránku John Butler Trio na Rock for People rozředí ještě dvě těžší váhy: punkrockoví harcovníci U.S. BOMBS v čele Duane Petersem a britští apologeti hord core YOUR DEMISE. „I z aktuální várky je dost znát, že po dvou letech zaměřených na britskou scénu přivezeme také podle nás ty nejzajímavější dostupné kapely ze Spojených států nebo Austrálie,“ doplňuje dramaturg Petr Fořt. „Početné fanoušky i v Česku mají Bright Eyes v čele s Conorem Oberstem, představující to nejlepší a nejkřehčí z nezávislé folkrockové scény. Ne náhodou předskakovali s úspěchem R.E.M. nebo Bruce Springsteenovi. Pravým opakem jsou hvězdy největších festivalů tvrdé hudby Parkway Drive, kteří by v publiku měli roztočit hodně divoké kolo, takzvaný circle pit.“

Všechny měsíční série e-ticketů, včetně té únorové, byly doposud vyprodány – omezené budou počty kusů i v dalších měsíčních edicích. Od 1. března jsou výhradně prostřednictvím předprodejní sítě www.ticketsforpeople.cz v prodeji vstupenky za cenu 1 380 Kč.

Všechny další informace na www.rockforpeople.cz nebo www.facebook.com/rockforpeople.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.