Současný frontman Alice In Chains připravuje dokument

  • Současný frontman Alice In Chains připravuje dokument Fotogalerie (8)
    • 02.03.2011
    • Tisk

    Zpěvák grungeových Alice In Chains William DuVall, který vzešel z punk rockové a hardcore…

    Sdílejte článek:

Zpěvák grungeových Alice In Chains William DuVall, který vzešel z punk rockové a hardcore scény 80. let, kdy působil v kapele Neon Christ, se spojil s režisérem Edgarem Johnsonem a společně pracují na dokumentárním filmu, který si posvítí na výbušnou punkovou scénu v Atlantě, v americkém státě Georgia.

Chystaný snímek bude mít název All Alone Together: Neon Christ And Atlanta Hardcore a právě je ve stádiu, kdy se dokončují produkční práce a hledají finanční prostředky. Jeho premiéra by měla proběhnout v příštím roce.

Frontman Alice In Chains vysvětluje, jak se k práci na dokumentu dostal: „Už v roce 2005 mě Edgar Johnson poprosil, jeslti bych mu pomohl s přípravou dokumentu o mé někdejší kapele Neon Christ. Přestože jsem si vždycky byl jistý, že náš příběh je zajímavý, říkal jsem si… koho to tak asi bude zajímat. Nostalgie je pro mě nuda.“

A pokračuje: „Ale když jsme se v únoru 2008 dali dohromady kvůli jedinému konertu a všichni ti patnácti a šestnácti letí puberťáci zpívali naše skladby, můj postoj se změnil. A to ne jen proto, že jsem z toho měl hodně dobrý pocit. Spíš mě zajímalo, co ty děcka a ten klub reprezentují. Tehdy jsme hráli v klubu na přesměstí Atlanty. Ta energie a atmosféra byly neskutečné. Uvědomil jsem si, že tihle mladí fanoušci pokračují v tom, co jsme kdysi začali, v punkové kultuře, kterou si ale přizpůsobují k obrazu svému.“

Tehdy si William DuVall řekl, že dokument o tamní punkové scéně je dobrý nápad. Film tak bude srovnávat dvě generace „autsajdrů“, které dělí skoro třicet let. Popíše, co se změnilo, co zůstává stejné a proč tato scéna ještě existuje.

Alice In Chains – Would

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.