Gipsy.cz už zítra odstartují miniturné po Austrálii

  • Gipsy.cz už zítra odstartují miniturné po Austrálii Fotogalerie (1)
    • 24.02.2011
    • Tisk

    Gipsy.cz vystoupí na turné v Austrálii, které začíná už zítra v Sydney a skončí 5. března…

    Sdílejte článek:

Gipsy.cz vystoupí na turné v Austrálii, které začíná už zítra v Sydney a skončí 5. března v Bellingenu. Tři z pěti australských koncertů budou součástí přehlídky Gypsy Music Festival – Karavan, jejíž pořadatel prezentuje Gipsy.cz jako hlavní hvězdu ročníku. Poté kapela plánuje návrat na tuzemská pódia a po třech letech vydá nové album.

„Vybíral jsem z osmdesáti skladeb, které jsem za ty tři roky složil. Na albu jich nakonec bude asi patnáct,“ řekl lídr Gipsy.cz Radek Banga. Vydání zatím bezejmenné novinky se připravuje na duben.

Kapela chystá návrat ve svém původním složení. Vedle Radka Bangy tvoří sestavu spolutvůrce projektu Gipsy.cz houslista Vojta Lavička, známý z někdejších Deep Sweden nebo Álom. Dalšími členy kapely jsou kontrabasista Jan Surmaj a kytarista a akordeonista Petr Surmaj. Ti byli v kapele před třemi lety na čas nahrazeni kytaristou Tiborem Židou, baskytaristou Matějem Černým, bubeníkem Oliverem Lipanským a houslistkou Noemi Fialkovou. Podle Bangy chtěla touto změnou kapela obohatit svůj zvuk a posunout se dál ve své tvorbě.

První letošní vystoupení Gipsy.cz v České republice je naplánované na 18. března v Děčíně. Kapela se chystá vystupovat na festivalech a letních scénách, např. na festivalu České a Moravské hrady.

Gipsy.cz jsou držiteli ceny Anděl za rok 2006 v kategorii objev roku a také ceny ALMA 2007 v kategorii world music. V anketě Český slavík 2008 jim hlasy veřejnosti přinesly cenu Skokan roku, když se za rok dokázali posunout z 89. na 10. místo. Před třemi lety Gipsy.cz jako první česká skupina vystupovali na legendárním festivalu v Glastonbury.

Tvorba Gipsy.cz má podle Bangy mezinárodní charakter. Svědčí o tom i skutečnost, že poslední album Reprezent uspělo u recenzentů britského časopisu Songlines. Prestižní magazín, který se zaměřuje na worldmusic, zařadil desku do seznamu „Top of Word Album“.

V roce 2009 odletěla kapela do Moskvy s cílem postoupit do finále a vyhrát soutěž Eurovision Song Contest. S písní „Aven Romale“ (Rome, vpřed) ale neuspěla.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.