Aneta Langerová, Hana Hegerová a Světluška

  • Aneta Langerová, Hana Hegerová a Světluška Fotogalerie (10)
    • 12.06.2009
    • Tisk

    Hana Hegerová a Aneta Langerová společně ochutnaly tu nejčernější kávu v České republice a slavnostně otevřely Kavárnu POTMĚ, která se na sedm dní vrátila na Ovocný trh v Praze. Slavnostní otevření se uskutečnilo ve čtvrtek 11. června ve 13:00 hodin. Aneta kromě toho vypustila do éteru pilotní singl nové desky a rozjela autentický web.

    Sdílejte článek:

 
„Je to skutečně velký dar, když člověk vidí,“ svěřila se po návštěvě temné kavárny paní Hana Hegerová, která i přes nepřízeň počasí byla milým hostem patronky Světlušky Anety Langerové. Na Ovocném trhu společně přestřihly symbolickou pásku, aby Kavárnu otevřely široké veřejnosti.
Kavárna POTMĚ bude stát na Ovocném trhu za Stavovským divadlem 7 dní – od 11. června do 17. června a otevřeno bude mít denně „od nevidim do nevidim“. Její návštěvou přispějete 100 Kč do sbírky Světluška, jako vzpomínku si odnesete hrníček se Světluškou.
Novinkou letošního pátého ročníku Kavárny POTMĚ je série doprovodných akcí – hudebních vystoupení na střeše kavárny, které se budou konat téměř obden v rozmezí mezi 16. a 20. hodinou. Prvním, kdo svým vystoupením na střeše Kavárny podpoří Světlušku, bude v sobotu 13. června Michal Hrůza. V pondělí 15. června pak vystoupí mladý písničkář a herec Tomáš Klusa v úterý 16. června zahraje a zazpívá frontman skupiny Chinaski Michal Malátný.
Patronka projektu Aneta Langerová se ihned po slavnostním otevření proměnila v číšníci, a první návštěvníci tak měli ojedinělou možnost nechat se obsloužit milou Světluščí patronkou, posléze pak atmosféru v kavárně zpříjemnila „hraním POTMĚ“. Na otázku, jak se jí potmě hraje, řekla Aneta, že to jde, problém je, když se třeba přetrhne struna…
V těchto dnech vstupuje do českého éteru první singl z chystané novinky zpěvačky Anety Langerové. Jmenuje se V bezvětřía hudbu k němu složila Aneta a text napsal Filip Horáček (např. Anna K., Lenka Dusilová, jinak člen skupiny Prohrála v kartách). Zpěvačka dále pokračuje ve studiu na přípravě svého třetího alba, které produkuje Martin Ledvina. Ten spolupracoval třeba s Lenkou Dusilovou nebo Markem Ztraceným. Novinka vyjde letos na podzim. Turné k nově připravovanému albu se chystá začátek roku 2010.
Aneta spustila svůj nový autentický web, který bude pravidelně navštěvovat a naplňovat zajímavostmi z každodenního života. Tento studiový blog bude jejím hlavním komunikačním kanálem se všemi fanoušky, kteří se tak dozví novinky o novém albu, koncertech a jiných aktivitách. První zajímavostí je Anetin příspěvek k samotné tvorbě webu – hlavní grafická část je její autentická kresba. Podívejte se na www.langerovaaneta.cz.
V létě Aneta vystoupí na několika festivalech , například…

19.6. Šumperk – ŠPEK FEST, Pavlínin dvůr (akustické)
19.6. Ostrava – Letní Slunohrad (v doprovodu orchestru ČRo Ostrava)
20.6. Karviná – Dny města Karviná, Festival Karviná
04.7. Karlovy Vary – Energy Fest, v rámci MFF
05.7. Hradec Králové – Festival Rock for People
25.7. Malá Skála – Benátská noc

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.