Olympic před padesátkou opanují Malostranskou besedu

Procházku všemi alby od debutu Želva až po Sopku, které od sebe dělí skoro 40 let, nabídne každé poslední úterý v měsíci v pražské Malostranské besedě legendární skupina Olympic. Série deseti koncertů odstartuje 29. března repertoárem z desky Želva.

Pódium ozdobí dobové fotografie, třímetrové obaly alb i dobové kostýmy.

V komorním prostředí Malostranské besedy, kam se vejde kolem dvou stovek lidí, zahraje Olympic poprvé ve své historii. Akci kapela připravila v rámci příprav na oslavu 50. výročí svého vzniku, které vycháhí na příští rok.

„V tomto klubu Olympic opravdu ještě nehrál, ale já se toho nebojím, mám zkušenosti s hraním i po menších hospodách,“ uvedl frontman Petr Janda.

Vstupenky na stání stojí 350 korun a první koncert je už skoro vyprodaný. Poslední se uskuteční v únoru příštího roku. Na koncertech by se měli objevit bývalí členové Olympiku Ladislav Klein, Jan Hauser nebo Jiří Korn, který se jako zpěvák a baskytarista podílel na albu Olympic 4 z roku 1973.

Ze sestavy, která natáčela Želvu, je v kapele už jenom Petr Janda. Baskytarista Milan Broum přišel v roce 1976, klávesista Jiří Valenta a bubeník Milan Peroutka až v 80. letech minulého století. „Zejména Valenta a Peroutka si konečně uvědomí, do kterého vlaku nasedli,“ podotkl s úsměvem Janda. Dodal, že deska Želva podle jeho názoru i po letech „hraje skvěle“ a že měl „o starém Olympiku horší mínění“.

„Učím se věci, singly i písně ze Želvy, které jsem skutečně nikdy nehrál. Navíc se musím naučit i texty, protože budu s Petrem (Jandou) zpívat hodně věcí,“ řekl Broum. „Basové party tehdy naštěstí byly poměrně jednoduché, šly jen po akordech, žádné složité figury,“ dodal.

Ke svému 50. výročí kapela příští rok chystá spoustu dalších koncertů. „Když si uvědomím, že herečce Jiřině Bohdalové je 80 let, autor Krtečka pan Zdeněk Miler slaví devadesátiny a režisérovi Otakaru Vávrovi je 100 let, přehodnotil jsem své úvahy o útlumovém programu Olympiku. Naopak plánuju novou desku a už se těším na oslavu 60ti let kapely,“ prohlásil Janda.

Olympic, který vznikl v 60. letech, už přes 20 let vystupuje v nezměněné sestavě. V roce 1968 skupina debutovala albem Želva, které je první českou beatovou dlouhohrající deskou. Za svou kariéru vydala téměř dvě desítky alb i řadu různých výběrů. Poslední studiovou desku Sopka vydala v září 2007. V současné době ročně odehraje zhruba 70 koncertů.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz