Představujeme Arctic Monkeys

  • Představujeme Arctic Monkeys Fotogalerie (5)
    • 12.06.2009
    • Tisk

    Arctic Monkeys patří k největším objevům britské kytarové scény posledních let. Jsou držiteli různých ocenění včetně respektovaných Brit Awards a NME Awards. Letos v srpnu vydávají své třetí album a ještě předtím se u nás představí premiérově a živě na festivalu Rock For People.

    Sdílejte článek:

 
Arctic Monkeys je čtyřčlenná anglická indie rocková hudební skupina z předměstí Sheffieldu. Zabodovali hned prvními singly I Bet You Look Good on the Dancefloor a When the Sun Goes Down a jejich debutové album Whatever People Say I Am, That's What I'm Notpřekonalo britský rekord v počtu prodaných nosičů debutující kapely.
Po prvním vystoupení v roce 2003 začali vydávat dema, rozdávat cédéčka a během krátké doby získali řadu fanoušků. Na další koncert přišlo mnohem víc lidí a zpívali společně s nimi. Postupně se o ně začal zajímat tisk, přišly první rozhovory a videa. V roce 2005 nahráli EP Five Minutes with Arctic Monkeys a představili se na Carling Stage Reading & Leeds festivalu. Byli úspěšní a dostali možnost nahrát desku. To už měli za sebou šňůru po Velké Británii a vyprodanou legendární londýnskou Astorii.
První albumWhatever People Say I Am, That's What I'm Not (2006) bylo už měsíc před datem vydání téměř vyprodané, takové předobjednávky v Británii ještě nebyly. Stalo se tu nejrychleji prodávaným debutovým albem, za první týden se prodalo neuvěřitelných 363.735 kopií. Arctic Monkeys získala množství cen a stala se nejúspěšnější skupinou roku 2006. Další deskaFavourite Worst Nightmare (2007) se singly Fluorescent Adolescenta Teddy Pickerse ihned dostala na první místo britské hitparády.
Těsně před vydáním třetího albaHumbug, které má vyjít 24. srpna, se kapela představí živě na festivalu Rock For People. V Čechách zahrají Arctic Monkeys vůbec poprvé a bude to 4.července.
A není to jejich jediný letní festival. Vystoupí na akcích v Polsku, Rakousku, Srbsku, Chorvatsku, USA, v Kanadě, Norsku, Švédsku, Dánsku, Německu, Belgii, Holandsku a v Anglii.

Složení skupiny:
Alex Turner (zpěvák, kytarista, textař a skladatel), Jamie Cook (kytara), Matt Helders (bubny), Nick O'Malley (baskytara).

Diskografie: Whatever People Say I Am, That's What I'm Not (2006), Favourite Worst Nightmare (2007), Humbug (2009).
Více informacína www.arcticmonkeys.com.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz