Nominacím v Žebřík Music Awards vévodí Nightwork

Tradiční anketa Žebřík 2010 Peugeot Music Awards vstupuje do své druhé poloviny. Z lednového hlasování hudebních fanoušků vzešly nominace, které vede skupina Nightwork. Kapela se prosadila ve čtyřech kategoriích a její zpěvák Vojta Dyk se dostal mezi pět nejlepších dvakrát.

Velké naděje na konečný úspěch mají i loňští finalisté soutěže Česko-slovenská superstar Martin Chodúr a Miro Šmajda, kteří bodovali čtyřikrát, po třech nominacích mají Aneta Langerová a Chinaski. Dvě kategorie obsadili loňští vítězové UDG i debutantka Jitka Charvátová.

Do užšího výběru postupují ještě Anna K, Lucie Bílá, Dan Bárta, Ewa Farna, Klára Vytisková, Mandrage, Niceland, Tomáš Klus, Sunshine, Aleš Brichta, Mňága a žďorp, BSP, Lucie, mako mako a Ben Cristovao. Kontroverzního přijetí se dočkala skupina Kabát, která se krom kategorie Hudební DVD objevuje i mezi Průsery roku.

„Počet nominací pro Nightwork a Vojtu Dyka je úctyhodný. Zároveň však trochu zarážející, jako by loni na naší scéně tahle kapela neměla vážnější konkurenci… Mimochodem, historie Žebříku nepamatuje, že by někdo kandidoval na nejvyšší příčky jako zpěvák i herec současně, protože Dyk aspiruje také na cenu za film Ženy v pokušení,“ dodává ředitel hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

O definitivních výsledcích 19. ročníku ankety se bude rozhodovat do 28. února formou SMS. Také v tomto kole budou všechny hlasy slosovány o atraktivní ceny partnerů Žebříku.

Slavnostní vyhlášení proběhne 4. března v Domě kultury Inwest v Plzni za účasti všech nominovaných, z nichž tři nejlepší v každé kategorii převezmou originální sošky z dílny výtvarníka Václava Česáka.

Na pětihodinové show, moderované Tomášem Hanákem a Klárou Vytiskovou, vystoupí SunshineNicelandem, favorizovaní Nightwork, Xindl X s Olgou Lounovou a kapela Marka Ztraceného s překvapivými hosty. Skutečnou lahůdkou bude Best Of Davida Kollera, který zazpívá své největší hity po boku současných i bývalých spoluhráčů.

Druhá scéna bude ve znamení hiphopu a taneční hudby v podání DJs Friky, Robot, Mersí a dalších.

After party s hvězdami Žebříku odstartuje o půlnoci ve vyhlášeném plzeňském klubu Buena Vista.

Kompletní nominace a další info najdete na www.anketazebrik.cz

Nightwork – Slunce v duši

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz