Beatles bourají žebříčky hitparád na serveru iTunes

  • Beatles bourají žebříčky hitparád na serveru iTunes Fotogalerie (7)
    • 18.11.2010
    • Tisk

    Skladby legendárních Beatles jsou k mání na iTunes a bodují tu na celé čáře. Jen den poté, co společnost Apple poprvé nabídla jejich písně v digitální podobě, se pět klasických alb „Brouků“ dostalo do dvacítky nejlepších.

    Sdílejte článek:

Vůbec největšímu zájmu se těší deska Abbey Road, následují The White Album a Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band. V žebříčku singlů se pak během prvních 24ti hodin od zpřístupnění uchytily „Here Comes the Sun“, „Let it Be“ a „Blackbird“, které nadále stoupají nahoru mezi stovkou nejžádanějších nahrávek.

Paul McCartney prohlásil: „Je fantastické vidět, jak jsou písně, které jsme původně vydali na vinylu, přijímány v digitálním věku se stejnou láskou, jako když se objevily poprvé.“ Bubeník Ringo Starr uvedl: „Těší mě hlavně, že se mě konečně lidi přestanou ptát, kdy budou Beatles na iTunes.“ A vdova po Johnu Lennonovi Yoko Ono poznamenala, že je to vhodný krok v roce, kdy by Lennon oslavil 70. narozeniny.

Společnost Apple zařadila skladby Beatles do nabídky v úterý po dlouhých vyjednáváních s nahrávací společností EMI a zástupci kapely. Ve Spojených státech vyjde zájemce kompletní diskografie kapely na 149 dolarů (zhruba 2700 korun).

Beatles i zhruba 40 let po svém rozpadu patří k nejprodávanějším kapelám. Jen ve Spojených státech doteď prodali téměř 177 milionů alb. O jejich desky je zájem i přes celkový pokles prodeje hudby v posledních letech.

The Beatles – Something

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz