Americká písničkářka Marnie Stern míří na Strahov

Hudebnice, písničkářka a kytaristka Marnie Stern je oceňována hlavně pro svou technickou zdatnost a specifický styl hry. Mezi její vzory patří mj. kapela The Who.

Roku 2007 vydala Marnie Stern své první CD nazvané In Advance of the Broken Arm na labelu Kill Rock Stars. Už tato první deska se setkala s vřelým přijetím u kritiky. Deník New York Times nahrávku dokonce nazval nejúžasnějším rock'n'rollovým albem toho roku. Časopis Venus zařadil Marnie Stern mezi nejlepší kytaristky všech dob a dočkala se i dvou nominací na ocenění Plug Music Awards.

Druhé album se šíleným názvem This Is It and I Am It and You Are It and So Is That and He Is It and She Is It and It Is It and That Is That vyšlo před dvěma lety. Této nahrávce se dostalo prestižního označení „Best New Music“ na serveru Pitchfork, stejně jako zařazení do žebříčku nejlepších alb roku.

Také její letošní bezejmenné album má veskrze kladné recenze. Britský deník Guardian této desce udělil maximální hodnocení a napsal, že na něj najdeme jedny z jejích zatím nejlepších písniček, internetový magazín Prefix je zase přesvědčen, že jde o jedno z nejzábavnějších alb roku.

Mezi skládáním a nahráváním hudby Marnie Stern jezdí po koncertních šňůrách s trojčlennou doprovodnou kapelou. Našemu publiku se poprvé představí 2. prosince v klubu 007 Strahov.

Vstupenky za 200,– Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro a Ticketstream.

www.myspace.com/marniestern1

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz