Nová deska Kida Rocka "Born Free" vyjde v půlce listopadu

Rebel a především rocker Kid Rock zapracoval na novém albu, které vydá 16. listopadu. Nová deska, kterou produkoval věhlasný Rick Rubin a míchal Greg Fidelman, dostala název Born Free.

Titulní skladba se jmenuje stejně jako celá deska Born Free a už teď ji začínají hrát rádia.

Born Free je pro Kid Rocka v mnoha ohledech přelomové a tématicky speciální album. Zachovává si tradiční ostří i humor jak je znáte ze starších alb, ale tady Kid Rock nerapuje ani nehraje metal. Dokonce i varovná nálepka „parental advisory“ tentokrát na obalu chybí.

Sám Kid Rock o albu říká : "Katalyzátorem byl Detroit a svět nahlížený optikou toho města. Sledoval jsem jeho pád v posledních několika letech, pokles ekonomiky, ztrátu zaměstnání pro mnoho lidí. Chtěl jsem natočit desku, která by odrážela tuhle dobu a při tom si zachovala duši“.

Základem alba se stal materiál, který vzniknul při dvoutýdenním nahrávání v Los Angeles, později ale přibyla také studia v Detroitu, Nashvillu a Atlantě s hvězdnými muzikanty: Benmont Tench z Heartbreakers, Chad Smith z Red Hot Chili Peppers, David Hidalgo z Los Lobos a kytarista Matt Sweeney z Chavez.

Na albu ale také uslyšíte hlas Sheryl Crow či duet rappera T.I.Martinou McBride ve skladbě Care.

Prozatím poslední album Kid Rocka Rock´n´roll Jesus z roku 2007 debutovalo v USA jako číslo jedna a zůstalo v hitparádě celých 100 týdnů. Stalo se tak nejprodávanějším americkým rockovým albem roku 2008.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze