Goldfrapp vystoupí v Praze už za necelý měsíc

  • Goldfrapp vystoupí v Praze už za necelý měsíc Fotogalerie (38)
    • 15.09.2010
    • Tisk

    Jedna z největších hvězd současné elektronické hudby duo Goldfrapp roztančí pražský klub…

    Sdílejte článek:

Jedna z největších hvězd současné elektronické hudby duo Goldfrapp roztančí pražský klub SaSaZu už za necelý měsíc tj. 12. října. Společný projekt zpěvačky Alison Goldfrapp a producenta Willa Gregoryho je držitelem řady hudebních ocenění a patří k předním britským klubovým kapelám.

Goldfrapp přijedou v rámci turné k desce Head First, kterou vydali v březnu letošního roku a na které se inspirovali popem a diskem 80. let.

Na pražském koncertě ale zazní i skladby z předcházejících alb, díky kterým si diváci duo oblíbili. Goldfrapp se vrací do České republiky po dvou letech, kdy sklidili svým energickým koncertem velký úspěch na festivalu Colours of Ostrava.

Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim.

Formace Goldfrapp vznikla v roce 1999 v Londýně jako společný projekt zpěvačky, hudebnice i skladatelky Alison Goldfrapp a hudebníka a producenta Williho Gregoryho, kterého zaujaly její sólové nahrávky. Alison před tím hostovala jako zpěvačka u řady dalších muzikantů jako Tricky, Orbital nebo Peter Gabriel.

V roce 2000 vydali debutovou desku Felt Mountain, která byla plná minimalistických, snivých elektronických skladeb, pomalých temp, smyčců, lehkých syntetizátorů a měkkého hlasu Alison. U kritiky debut sklidil pozitivní ohlasy, získal dvě prestižní ceny Mercury, ale s prodeji to tak slavné nebylo. Na dalších albech, Black Cherry a Supernature, duo využilo prvků z taneční a disko hudby i glam rocku, což mu otevřelo cestu k širšímu publiku.

V roce 2008 spatřilo světlo světa více ambientní, psychedelické a folkovější album Seventh Tree, kde dokonce zazněly harfy. V roce 2009 nahráli s orchestrem Goldfrapp hudbu k filmu o mladém Johnu Lennonovi Nowhere Boy. Album Head First z března naopak představuje příklon k tanečnímu popu a disku 80. let, aniž by ale rezignovalo na to, co mají fanoušci na Goldfrapp rádi.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz