Dark Gamballe pokřtí desáté album plné pochyb

Dvacet let existence a nyní desáté album Pochyby, to vše má na kontě vyškovská kapela Dark Gamballe. A jak by se dala parafrázovat slova singlu Žárovkář, na cestu si celou tu dobu svítila skrze ďáblovy mlýny a bestiím, jež táhly ji do bažiny, své duše nikdy nezaprodala.

„Muziku děláme od svých počátků poctivě a naplno, ale nepopírám, že o řadě věcí si dnes už neděláme iluze,“ říká frontman kapely Jiří „DeSed“ Sedláček. Jeho výmluvné „donkichotství“ se tak jako liána táhne celým albem a nutí k zamyšlení.

Album Dark Gamballe pokřtí v sobotu 11. září ve vyškovském klubu B-29 ve společnosti šumperských Dying Passion, luhačovických Six Degrees of Separation a kroměřížských My Wave. „Během dvouhodinového letu gamballským světem shrneme celých dvacet let našeho koncertování a poprvé představíme nové skladby a klip. Budeme plout s kapitánem Nemem a Don Quijote bude s námi,“ říká frontman DeSed. Energie a nasazení Dark Gamballe v domácím klubu vede pokaždé až k absolutnímu vyčerpání, je tedy na co se těšit.

Muzika Dark Gamballe na Pochybách je sebejistou fúzí tvrdého popu a crossoveru, s už typickými gamballskými riffy, čímž znamenitě navazuje na předchozí úspěšná alba Perpetuum Gamballe (2008) a Bonboniéra (2006). Kapela se nebrání zpěvným hitům (Noční štvanci, Žárovkář), které s jízlivou ironií bourají veškeré zdánlivé jistoty, ale ani temnějším baladám (Zhasínám). „Někdy váhám, vkradou se pochyby, duší plují soukromí bubáci… I když léčky znáš, snadno tě do pastí lapí,“ podsouvá titulní skladba, a do pasti se (rád) chytí každý otevřený posluchač: aby možná právě tímto zajetím dostal šanci uvědomit si úskalí moderního života.

Dark Gamballe během let získali řadu hudebních ocenění (žánroví Andělé, ceny Břitva ad.) a hráli na většině klubových a festivalových pódií. Přesto by právě desáté album Pochyby mohlo jít ještě dál: je plné precizních hráčských výkonů a dospělého muzikantsví, nadhledu, výrazové hloubky a zároveň neprvoplánových hitových melodií. „Satan si hnáty mne, s ním všechny jeho kurtizány. Vůbec se nekryjí, jsou si jisti svou imunitou, že zvoní hrana neslyší…“

Album vychází 11. září u X Production, divize Redblack.

Více informací najdete na:

http://www.darkgamballe.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz