Už popáté se v České republice představí Harlem Gospel Choir

Turné Harlem Gospel Choir se vrací do České republiky už popáté. Tentokrát bude mít celkem pět koncertních zastávek. Turné s názvem Songs of Praise 2010 nabídne gospely a tradicionály.

Nejúspěšnější gospelový sbor světa Harlem Gospel Choir se kromě standardních zastávek z předchozích let letos nově představí v Praze na exkluzivním koncertě v kostele Šimona a Judy. Vrátí se také po roční přestávce do Zlína. V Brně vystoupí v katedrále sv. Petra a Pavla, v Plzni pro změnu v nádherné Měšťanské besedě.

19. 11. 2010 Brno – Katedrála sv. Petra a Pavla

21. 11. 2010 Zlín – Městské Divadlo

23. 11. 2010 Plzeň – Měšťanská Beseda

25. 11. 2010 Pardubice – Východočeské Divadlo

26. 11. 2010 Praha – Kostel sv. Šimona a Judy

Harlem Gospel Choir šíří lásku a radost po celém světě. Členové sboru se do Česka vždycky velmi těší a je pro ně podle jejich slov velkou poctou moci vystoupit před publikem, které je tak miluje a fandí jim, a se kterým je každý koncert opravdovou společnou radostí.

V těchto dnech koncertuje Harlem Gospel Choir na Novém Zélandu a v Austrálii. Letos se také ještě vrátí do Číny, zavítá do Thajska i Bulharska. Jeho koncertní kalendář je plný do konce roku 2011.

Světově proslulý Harlem Gospel Choir je jedním z předních gospelových sborů světa. Sbor založil v roce 1986 Allen Bailey, kterého tato idea oslovila při návštěvě oslavy na počest Dr. Martina Luthera Kinga Jr. v renovovaném Cotton Clubu v Harlemu. Sbor byl „složen“ z nejlepších zpěváků a hudebníků z různých „černých kostelů“ v Harlemu.

Harlem Gospel Choir sdílí už řadu let poselství lásky, míru a harmonie s tisíci lidmi různých národů, prostředí, kultur. Snaží se dělat ze světa láskyplnější a svobodné místo. Svou hudbou a dynamickými vystoupeními se snaží o větší porozumění mezi afroamerickými kulturami.

V rámci těchto idejí se často objevují ve společnosti známých jmen z hudební i jiných branží, aby svými vystoupeními pomáhali. Výčet těchto jmen by byl velmi dlouhý, za všechny jmenujme z poslední doby Bono VoxeU2, Dianu Ross, Avril Lavigne, nebo báječné vystoupení s anglickou partou Gorillaz na výročním předávání cen americké hudební akademie Grammy Awards.

V posledních 2 letech mimo jiné oslnili Evropu a zároveň Radio City Music Hall v New Yorku, kde vystupovali společně s André Rieu na veleúspěšných vyprodaných koncertech.

U příležitosti 20 let od založení sboru a jako ocenění byli jeho členové honorováni titulem „Kulturní velvyslanci Harlemu“.

Více informací na speciálním webu www.harlemgospelchoir.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze