Trutnovský festival i letos odtajní program až na místě

V rámci „otvíráku“ Open Air Music Festivalu Trutnov vystoupí domácí kapela Vltava a britští Asian Dub Foundation, kteří kombinují taneční hudbu, punk a lidové rytmy z Pákistánu. V areálu Na Bojišti se začíná příští čtvrtek 19. srpna. Rockový festival pod širým nebem s nejdelší tradicí v Česku pak potrvá do 22. srpna.

Na scéně se ve čtvrtek dále vystřídají Silent Stream of Godless Elegy s cimbálovkou, kouzelník Jozef Talostan a skupina Al Yaman. V undergroundové hospodské scéně poté zahrají Neočekávaný dýchánek, Dj Geronimo a Dj Scratchy.

V jakých časech a na kterých scénách vystoupí ostatní účastníci festivalu, zatím pořadatelé jako obvykle tají. „Celý program bude k mání až na místě. Ctíme moment setkání a očekávání s překvapením, s nímž vstupujete na zdejší červenou posvátnou půdu,“ vysvětlili organizátoři na svém webu.

Vltava v čele se zpěvákem, kytaristou a hercem Robertem Nebřenským se na scénu vrací po sedmileté přestávce. „Je to jedna z kapel, která pamatuje počátky Trutnova, kdy se nejednalo ani tak o festival, jako spíše o spiklenecké setkání po převratném roce 1989,“ zavzpomínal zakladatel festivalu Martin Věchet.

Největšími hvězdami přehlídky budou britští Manic Street Preachers, francouzský zpěvák alžírského původu Rachid Taha a americká kapela The Flying Eyes.

První ročník trutnovského festivalu se odehrál v roce 1987. Nepovolenou akci tehdy rozehnala komunistická policie. Od těch dob patří k příznivcům a pravidelným hostům festivalu bývalý prezident Václav Havel. Podle pořadatelů si svůj oblíbený festival zřejmě nenechá ujít ani letos.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze