Pražské SaSaZu roztančí britská formace Goldfrapp

  • Pražské SaSaZu roztančí britská formace Goldfrapp Fotogalerie (38)
    • 01.07.2010
    • Tisk

    Elektronické duo Goldfrapp, projekt zpěvačky Alison Goldfrapp a producenta Willa Gregoryho, vystoupí…

    Sdílejte článek:

Elektronické duo Goldfrapp, projekt zpěvačky Alison Goldfrapp a producenta Willa Gregoryho, vystoupí v pražském holešovickém klubu konkrétně 12. října.

Goldfrapp, kteří jsou držiteli řady hudebních ocenění a patří k předním britským klubovým kapelám, přijedou v rámci turné k desce Head First, kterou vydali v březnu letošního roku a je inspirovaná popem a diskem 80. let. Goldfrapp se vrací do České republiky po dvou letech, kdy sklidili svým energickým koncertem velký úspěch na festivalu Colours of Ostrava.

Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim za 770 Kč (základní) a 2.590 Kč (VIP).

Více informací je k dispozici na: www.charm-music.cz

Goldfrapp vznikli v roce 1999 v Londýně jako společný projekt zpěvačky, hudebnice i skladatelky Alison Goldfrapp a hudebníka a producenta Williho Gregoryho, kterého zaujaly její sólové nahrávky. Alison před tím hostovala jako zpěvačka u řady dalších muzikantů jako Tricky, Orbital nebo Peter Gabriel.

V roce 2000 vydali debutovou desku Felt Mountain, která byla plná minimalistických, snivých elektronických skladeb, pomalých temp, smyčců, lehkých syntetizátorů a měkkého hlasu Alison. U kritiky debut sklidil velký úspěch, získal dvě prestižní ceny Mercury, s prodeji to ale tak slavné nebylo.

Na dalších albech, Black Cherry a Supernature, duo využilo prvků z taneční a disko hudby i glam rocku, což mu otevřelo cestu k širšímu publiku. V roce 2008 spatřilo světlo světa více ambientní, psychedelické a folkovější album Seventh Tree, kde dokonce zazněly harfy.

V roce 2009 nahráli Goldfrapp s orchestrem hudbu k filmu o mladém Johnu Lennonovi Nowhere Boy. Album Head First z března naopak představuje příklon k tanečnímu popu a disku 80. let, aniž by ale rezignovalo na to, co mají fanoušci na Goldfrapp rádi.

www.goldfrapp.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze