Dead Prez v pražském Lucerna Music Baru už za týden

  • Dead Prez v pražském Lucerna Music Baru už za týden Fotogalerie (13)
    • 18.06.2010
    • Tisk

    Od koncertu Dead Prez nás dělí už jen pár dní. Lucerna Music Bar rozezní tvrdé basy politických…

    Sdílejte článek:

Od koncertu Dead Prez nás dělí už jen pár dní. Lucerna Music Bar rozezní tvrdé basy politických aktivistů ve čtvrtek 24. června.

První dekáda třetího tisíciletí skončila a hádejte, co byla její nejvýraznější rapová skladba? Nevíte? Tak zkuste zahrát hymnu „Hip Hop“ od Dead Prez ve tři ráno na mejdanu, kde už u dveří zakopáváte o mrtvého maxipsa a jakmile zaslechnete heslo Fake, fake records, records a najedou první mocné basy tohoto kousku, rázem se ocitnete na nejrozjetějším mejdanu v okolí.

M-1 a Stic.man, revolucionáři a gangstas zároveň, kteří se už na prvním albu Let's Get Free definovali jako „někde mezi Public Enemy a NWA“ jsou díky této skladbě nesmrtelní a v hiphopové síni slávy mají rezervovanou celou místnost. Nabídnout toho ale můžou mnohem víc, než hymnu jednoho desetiletí. O penězích se v rapu mluví skoro vždy… Jde o ně přeci až na prvním místě. Viděli jste už ale nějakou rapovou kapelu na koncertě dolary pálit, jakožto symbol špatného světa? Jindy Dead Prez hází do publika jablka s tím, že musí zdravě jíst…

Když vynecháme pár pokusů nalít z pódia groupies v první řadě alkoholem, aby padly zábrany, o váš pitný režim, natož pak jídelníček, se asi taky stará jen málokterý z vašich oblíbených rapperů.

Ale zpátky k muzice. Loni Dead Prez vydali své třetí album Information Age, venku mají i 3 pokračování mixtapu Turn Off The Radio, a protože trojka je pěkný číslo, mají do třetice ještě společnou desku s 2Pacovou partou The Outlawz s názvem Can't Sell Dope Forever.

Sečteno, podtrženo: Energie na rozdávání, konspiračních, politických i stravovacích teorií na encyklopedii a narvaných skladeb na tři večery. Konec školního roku se oslaví mocně, protože „It's bigger than hip hop“.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze