Právě začala vysílat Retro Music Television

  • Právě začala vysílat Retro Music Television Fotogalerie (19)
    • 31.03.2010
    • Tisk

    Nová česká hudební televize Retro Music Television odstartovala své vysílání včera. Nabídne…

    Sdílejte článek:

Nová česká hudební televize Retro Music Television odstartovala své vysílání včera. Nabídne neopakovatelnou atmosférou šedesátých až devadesátých let 20. století.

Čeká vás nepřetržitý proud videoklipů a nejrůznějších tematických pořadů s kapelami a hudebníky, kteří jsou známí z rádií, ale už ne tolikk z televizí. Jde např. ze 60. let o Olympic, Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, Evu Pilarovou, ze zahraničních Beatles, Rolling Stones, Johnnyho Cashe; ze 70. let pak o Karla Kryla, Petra Nováka, Jiřího Schelingera a Pink Floyd, Led Zeppelin nebo ABBu; z let osmdesátých o Vladimíra Mišíka, Pražský výběr nebo U2, Faith No More, Queen a konečně z 90. lét o kapelu Lucie, Jaromíra Nohavicu, Elán či Björk, Metallicu a Nirvanu.

Lucie – Zkamenělý dítě

 

Vysílání Retro Music Television připravil zkušený tým lidí, kteří rozjížděl hudební televizi Óčko – Pavel Attel, Jiří Němeček a Lenka Tesařová. Program naplňuje heslo ´konečně uvidíte hudbu, na které jste vyrůstali´. Nová televize by vás měla provést kvalitní muzikou, která většinou ve své době neměla na obrazovkách Československé televize šanci.

Retro Music Television vysílá 24 hodin denně. První dva měsíce bude volně přístupná. Následně se stane součástí doplňkových balíčků TV operátorů. Více informací o vysílání najdete na www.retromusic.cz

Nová televizní stanice slibuje také unikátní program. Jeho těžištěm mají být hity od začátku šedesátých let až do první poloviny devadesátých let 20. století. Navíc bude velmi vysoký podíl českých a slovenských klipů. Připraveny jsou také pořady zaměřené jak na určité hudební styly a žánry, tak na dekády, žebříčky nebo konkrétní umělce. Pracuje se i na měsíčních speciálech. Při sledování Retro Music Television vás navíc nebudou rušit interaktivní esemesky nebo aplikace jako jsou chaty, sms melodie apod. Hlavní roli totiž hraje hudba.

Ve vysílání Retro Music Television diváci uvidí bloky věnované například rock´n´rollu, soulu, punku či hard rocku, filmovým hitům, slavným duetům, animovaným klipům, písním od táboráku, kapelám, které se proslavily jen jedním hitem, „dámské i pánské volence“, britské nebo chill-outové hudbě, živým koncertním klipům, remakům (která verze je lepší – původní nebo nová?) atd.

Nirvana – Smells Like Teen Spirit

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.