Skupina Digit All Love bude v Paláci Akropolis servírovat trip hop

  • Skupina Digit All Love bude v Paláci Akropolis servírovat trip hop Fotogalerie (13)
    • 03.04.2010
    • Tisk

    Dubnové EuroConnections ozdobí při své první návštěvě České republiky polská skupina Digit All Love.

    Sdílejte článek:

Dubnové EuroConnections ozdobí při své první návštěvě České republiky polská skupina Digit All Love. Devítičlenný all-star band muzikantů z Wroclavi předvede na pódiu Paláce Akropolis jak to vypadá, když se náladotvorný a intimní trip hop propojí s energií akustických nástrojů.

Delikátně krásné skladby Digit All Love posouvají hranice trip hopu až do teritoria moderního sofistikovaného písničkářství mimo žánrové hranice. Jedna z nejoriginál­nějších kapel našich severních sousedů představí v Praze svoje aktuální druhé album nazvané V a součástí jejich produkce je i sugestivní vizuální doprovod. Domácím hostem večera bude moravské duo Fiordmoss kombinující chladné zvuky strojů s vřelým folkem. 15. dubna bude v Paláci Akropolis na večírku EuroConnections znít chytrá elektronika tepající lidským srdcem.

Trip hop vznikl v polovině devadesátých let průnikem hlubokých lidských emocí do chladné elektronické hudby. Polský band Digit All Love dokázal z této formulky vytěžit něco zcela originálního. Místo aby samploval praskající vinyly, rozhodl se wroclavský producent elektronické hudby Maciek Zakrzewski v roce 2005 angažovat pro svůj nový projekt i respektované profesionální muzikanty z jazzových a vážnohudebních těles. Výsledkem byl ambiciozní devítičlenný projekt Digit All Love, který propojuje postupy elektronické hudby s akustickými nástroji.

Digit All Love jsou vlastně tři kapely v jedné, nicméně ze stylové různorodosti udělali svoji výhodu a každý z muzikantů přináší do hudby svůj vlastní přístup. I proto Digit All Love dávno překročili škatulku „triphopový orchestr“, kterou je v začátcích častoval hudební tisk. Ale za lásku k melancholické hudbě britských inovátorů jako byli Portishead nebo Massive Attack se vůbec nestydí. Otisky jsou patrné v éterickém vokálu Natalie Grosiak, která na první bezjmenné desce z roku 2007 zpívala výhradně anglicky. Aktuální druhé album V, které vyšlo na konci letošního února, už ale nachází inspiraci i v domácích luzích a hájích a několik skladeb vzniklo zhudebněním textů polských básníků.

Koncert skupiny Digit All Love je ojedinělý zážitek, při kterém jejich sofistikovaná hudba roste pod náporem energie z živého vystoupení talentovaných hudebníků. Wroclavský band působí jako dobře namazaný stroj, který suverénně pilotuje výtečná vokalistka Natalie. Nedílnou součástí jejich produkce je ale i abstraktní vizuální doprovod, o který se stará japonský VJ Toyotaka Ota. Hudba a obraz společně vytváří úchvatný koncertní spektákl a Palác Akropolis určitě 15. dubna zažije jeden z nejpůsobivějších koncertů letošního jara.

Domácím hostem dubnových EuroConnections bude duo Fiordmoss, původem z Valašského Meziříčí a nyní usazené v Brně. Dvojice Roman Přikryl a Petra Hermanová milují severské fjordy a snaží se je evokovat svojí hudbou. V praxi to znamená, že spojují chladnou elektroniku a zasněný folk do elegantního písňového koktejlu. Mimochodem Petra Hermanová začínala jako partnerka Markéty Irglové v projektu Siren. Dvojice má za sebou účast na několika samplerech a především předskakování MIDI LIDI na únorovém česko-slovenském Bubáks Tour 2010.

Další informace:

www.myspace.com/digitalllove

www.digit-all-love.com

www.fiordmoss.cz

www.myspace.com/fiordmoss

www.palacakropolis.cz

Předprodej lístků v kavárně Paláce Akropolis a Ticketpro

200,– Kč v kavárně Paláce Akropolis

200,– Kč +poplatky v Ticketpro

250,– Kč na místě

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.