Zdeněk Bína a Jaroslav Dušek podpoří projekt Sluneční škola

  • Zdeněk Bína a Jaroslav Dušek podpoří projekt Sluneční škola Fotogalerie (3)
    • 29.03.2010
    • Tisk

    Loni slavil první benefiční koncert pro Sluneční školu velký úspěch, a tak občanské sdružení Surya…

    Sdílejte článek:

Loni slavil první benefiční koncert pro Sluneční školu velký úspěch, a tak občanské sdružení Surya v květnu uspořádá další podobnou akci s atraktivním programem. Tentokrát se odehraje 11. května od 19:30ti v Betlémské kapli v Praze.

Na koncertě vystoupí smyčcové kvarteto Lamborgini string quartet, dále ho zpestří španělská kytara Zdeňka Bíny nebo jazzově lazené vystoupení Ondřeje Pivce a Organic quartetu.

Večerem bude provázet patron celého projektu, kterým není nikdo jiný než herec a moderátor Jaroslav Dušek. „Ohromně mě baví ti lidé, kteří dělají něco, o čem jiní tvrdí, že to udělat nejde. Proto se mi tak zalíbila solární škola Honzy Tilingera v Himálaji. V takové škole bych si přál studovat… Na koncert zvu všechny, kteří chtějí zprovoznit svůj solární pletenec!”, vyjádřil se k akci Jaroslav Dušek.

Krom hudby je připravený i další program. Proběhne také dražba jedinečných fotografií, které mapují prostředí Himálaje.

Občanské sdružení Surya postavilo v Kargyaku (indické části Himálaje) ekologickou Sluneční školu, která byla oficiálně otevřena v roce 2008. Nápad se zrodil z nadšení českého studenta ČVUT Jana Tilingera a na základě jeho diplomové práce. Stavba stojí za pomoci dobrovolníků a darů od drobných dárců.

Loni se díky benefičnímu koncertu podařilo vybrat přes 300 tisíc korun a aukce třiceti fotografií vynesla dalších 150 tisíc. Výtěžek byl v celé své výši věnován na zajištění celoroční výuky ve Sluneční škole a ne jinak tomu bude i letos. Financovány budou hlavně učební pomůcky pro žáky, platy místních učitelů a náklady dobrovolníků, vybavení školy, výsadba stromů v okolí školy i zajištění komunikace.

V termínu od 22. dubna do 9. května se můžete o celém projektu Surya dozvědět více. V obchodním centru Arkády také dostanete příležitost si popovídat s učiteli či dobrovolníky, kteří se na projektu podílejí.

27. dubna od 14ti hodin také proběhne slavnostní zahájení výstavy fotek, kterého se zúčastní autoři projektu a dobrovolní učitelé. Ti se po dlouhé zimě vrátili z Kargyacké školy a podělí se o své osobní zkušenosti. Máte jedinečnou možnost vyslechnout si krátké představení projektu, zhlédnout a zakoupit unikátní fotografie nebo lístky na benefiční koncert.

Spojte příjemné s užitečným a pomozte dětem v Himálaji!

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.