Nejlepší videoklip poslední dekády natočila Metallica

  • Nejlepší videoklip poslední dekády natočila Metallica Fotogalerie (34)
    • 26.03.2010
    • Tisk

    The Day That Never Comes – tak zní název videoklipu skupiny Metallica, který byl v internetové anketě zvolen nejlepším videem poslední dekády. Anketu vyhlásila řeská MTV – „Headbangers Ball“.

    Sdílejte článek:

Výsledky ankety, která skončila v polovině měsíce března byly vyhlášeny v úterý na oficiálních internetových stránkách řecké MTV.

A takto vypadá „Headbangers Ball Top 10“ videoklipů posledního desetiletí:

1. Metallica – The Day That Never Comes

2. Lamb of God – Walk With Me In Hell

3. Machine Head – Now I Lay Thee Down

4. System Of A Down – Chop Suey

5. Slipknot – Duality

6. Tool – Schism

7. Nightwish – Nemo

8. Rammstein – Mein Teil

9. Iron Maiden – The Wicker Man

10. The Devin Townsend Band – Vampira

Dvě z metalových hvězd zmíněných ve výše uvedeném žebříčku uvidí a uslyší letos v létě čeští fanoušci naživo. Metallica bude jedním z headlinerů Sonisphere festivalu, který se uskuteční 19. června na letišti u Mimoně. Dewin Townsend pak potěší návštěvníky tradičního tvrdě-metalového festivalu Brutal Assault. Ten letos slaví už patnácté výročí a odehraje se na tradičním místě, kterým je pevnost Josefov u Jaroměře, v polovině srpna.

Ale zpět k číslu jedna – k Metallice. Videoklip The Day That Never Comes se natáčel v červenci roku 2008 v kalifornském Actonu.

Frontman James Hetfield řekl MTV.com, že klip se nesnaží o nějaká ušlechtilá politická prohlášení o válce v Iráku. Spíše jde o jakousi demonstraci humanity. Hetfield také dodal, že když psal text písně, vůbec by ho nenapadlo, že výsledný klip bude vypadat tak, jak ve finále dopadl. Ostatně, posuďte sami (viz video pod článkem).

"V tom je krása psaní mlhavých ale silných textů… Někdo jako filmový režisér si je může vyložit po svém, někdo kreativní je schopný pracovat s metaforou a aplikovat text na cokoliv ze svého vlastního života“, vysvětluje James Hetfield.

Metallica – The Day That Never Comes

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz