Koncert v Lucerně opět pomůže Africe

  • Koncert v Lucerně opět pomůže Africe
    • 25.03.2010
    • Tisk

    16. dubna můžete zažít strhující multikulturní show, už tradiční charitativní Ples Afrika…

    Sdílejte článek:

V polovině dubna můžete zažít strhující multikulturní show, už tradiční Ples Afrika. Akce letos představí pestrou paletu žánrů a vystoupení. Od bollywoodu, přes orient, gipsy fusion až po příznačné afro.

Ples Afrika se odehraje v pražské Lucerně v pátek 16. dubna. Jedním z cílů plesu je jakási prevence rasismu, diskriminace a netolerance mezi mládeží a také má motivovat k angažovanosti mladých lidí, aby spolupracovali a pomáhali.

Druhým cílem je pak získání finančních příspěvků. Získaný výtěžek z Plesu Afrika vždy putuje na konkrétní projekt Kampaně lidské podpory. V České republice akci pořádá Humanistické hnutí.

Letošní výtěžek chtějí organizátoři věnovat např. na dokončení školy v Matam Lido v guinejském hlavním městě Conakry nebo na projekt Voda pro Kauti v Keni.

Na co konkrétně šly peníze v minulosti, prozrazuje za pořadatele Táňa Bednářová: „Díky plesu jsme již podpořili řadu vzdělávacích a zdravotnických projektů. Například jsme dostavěli školu Salim v Guineji, kam v současné době chodí přes čtyři sta dětí nebo sirotčinec se školou na Rusinga Island v Keni.“

Ples Afrika slibuje netradiční hudební show. Letošní ročník je skutečně multikulturní takže tu nebudou chybět hudba a tanec všech kontinentů. Během večera tak z pódia zazní hudba skupiny Bengas, Ekvator, Marimba Mama, ale také Jana Budaře a Eliščina bandu. Taneční ukázky předvedou TiDiTaDe, Dideua, Siderea, Tamawi, Aaja Nachle či Capoeira Mandela.

Večerem provede moderátorská dvojice Ondřej Brzobohatý a Lucie Váchová. V prostorách Lucerny nebude chybět ani výstava afrických fotek, videoprojekce a tombola.

Přispět Kampani lidské podpory budete moci také nákupem afrických předmětů v duchu „fair trade“. Jedná se hlavně o výrobky z řemeslných dílen z Keni a Guiney, které dávají práci řadě lidí. Ti by jinak těžko hledali uplatnění. Např. v Guineji dosahuje nezaměstnanost až neuvěřitelných 70ti procent. Na Plesu Afrika proběhne také sbírka zdravotnického materiálu pro Afriku.

Další informace najdete na www.plesafrika.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.