Brendan Perry z Dead Can Dance míří do pražské Archy

  • Brendan Perry z Dead Can Dance míří do pražské Archy Fotogalerie (6)
    • 25.03.2010
    • Tisk

    Už příští středu 31. března vystoupí v pražském Divadle Archa Brendan Perry. Nejde o …

    Sdílejte článek:

Už příští středu 31. března vystoupí v pražském Divadle Archa multiinstrumen­talista Brendan Perry. Nejde o nikoho jiného než o mužskou polovičku legendárních Dead Can Dance.

Brendan Perry přijíždí do české metropole, aby tu představil svoji druhou sólovou desku Ark, která vychází ještě letos na jaře. Po dobu šestnácti let byl jeho hluboký nezaměnitelný hlas vedle Lisy Gerrard poznávacím znamením dua Dead Can Dance, které do rozpadu v roce 1997 vydalo celkem devět desek a proslavilo se po celém světě éterickou elektronickou hudbou s prvky world music, new age, středověkými zpěvy i keltskou melodikou.

Diváci v Divadle Archa se mohou těšit na zvuk blízký právě Dead Can Dance. Brendan Perry na svém webu totiž uvádí: „Skladby z desky ´Ark´ se mnohem více podobají tomu, co jsem psal pro tuto kapelu, než u mého prvního sólového alba ´Eye Of The Hunter´“. Na albu se objeví dokonce dvě písně, které původně složil pro reunion turné Dead Can Dance v roce 2005.

Vstupenky jsou v prodeji na pokladně Divadla Archa za 820,– Kč ke stání a 1 090,– Kč na sezení a v síti Ticketpro za 890,– Kč ke stání a 1 190,– Kč na sezení.

Album Ark obsahuje osm původních skladeb. Brendan Perry ho složil, nahrál a produkoval celé sám. Ark není koncepčním albem v tradičním slova smyslu. Jde spíš o sérii pozorování a komentářů, které se týkají lidstva. „Jako u mých předchozích děl jsem neměl dopředu dáno, o čem skladby budou. Nechal jsem se řídit svým instinktem a nápady, jak postupně přicházely,“ vysvětluje Brendan.

Na rozdíl od předcházejícího alba Eye of the Hunter, kde Brendan Perry využil živé kytary, baskytaru i bubny, prakticky všechny nástroje na nové desce pocházejí ze samplů a syntetizátorů. Na nahrávce se odráží i fakt, že Perry žije a tvoří v podstatě v izolaci (Quivvy Church, Irsko) a že tedy tráví volný čas na internetu s přáteli nebo sledováním dokumentů a zpravodajství.

Brendan Perry se narodil v roce 1959 v Londýně. Nemá žádné hudební vzdělání. Na kytaru začínal hrát jako samouk v katolické škole. V roce 1977 se stal členem punk rockové formace The Scavengers. O dva roky později se její členové přestěhovali do australského Melbourne. V roce 1980 tuto kapelu opustil a vydal se na sólovou dráhu. O rok později založil s Lisou Gerrard a dvěma dalšími hudebníky Dead Can Dance.

Po přestěhování do Londýna se z kapely stalo duo, které prodalo milióny desek a proslavilo se po celém světě svojí charakteristickou meditativně – elektronickou hudbou. V roce 1997 se oba členové rozešli na sólové dráhy. V roce 1999 Brendan Perry vydal své první sólové album Eye of the Hunter. Spolu se svým bratrem v Irsku vedl workshopy tradičního afrického bubnování a založil také samba kapelu. V roce 2005 se Lisa Gerrard s Brendanem Perrym spojili a odehráli jako Dead Can Dance několik koncertů.

I tehdy vystoupili v Divadle Archa takže se příští středu po pár letech vrací na místo činu.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.