Dusilová a Baumaxa připravili společný projekt Silent Love

  • Dusilová a Baumaxa připravili společný projekt Silent Love Fotogalerie (7)
    • 28.03.2010
    • Tisk

    Silent Love – to je unikátní mezižánrový projekt, jehož autory a aktéry jsou zpěváci…

    Sdílejte článek:

Silent Love – to je unikátní mezižánrový projekt, jehož autory a aktéry jsou zpěváci Lenka Dusilová a Xavier Baumaxa a herci Miřenka Čechová a Radim Vizváry. Všichni čtyři se ve společném představení, které má premiéru 1. dubna od 19.30 h v Paláci Akropolis, setkávají poprvé. Kromě Prahy Silent Love uvidí také diváci v Brně, Olomouci, Děčíně, Českých Budějovicích a na dalších místech.

Nápad na realizaci společného projektu vyšel ze strany divadelního dua Miřenky Čechové a Radima Vizváryho Tantehorse (dříve Teatro Pantomissimo), jež se o podobnou formu – tvorbu divadelních klipů během koncertu – pokusili již ve spolupráci s Xavierem Baumaxou před čtyřmi lety. Tenkrát s nimi vystoupil také učitel obou herců Boris Hybner. Protože se oběma velmi líbí také tvorba Lenky Dusilové, přizvali k projektu i tuto mimořádnou zpěvačku a skladatelku.

Tak se na jevišti potkají dvě výrazné a na první pohled nesourodé hudební osobnosti – Xavier Baumaxa a Lenka Dusilová. „Protiklady se přitahují, a pokud to hudebně platí i o nás s Lenkou, tím lépe, protože vytvoříme živou akustickou bipolární poruchu“, říká Baumaxa a na otázku, zda bude v Silent Love převažovat hudba anebo divadlo či zda to bude vyvážená fúze, odpovídá, že to bude chůze, chůze divadla a muziky. „Asi nejsme jediní, koho napadlo takto propojit hudbu s divadlem, nicméně nevím o nikom v Čechách, kdo takový způsob představení realizoval, dodává.

Lenka Dusilová i Xavier Baumaxa uvedou nové písně vytvořené speciálně pro tento projekt, jež zazpívají jak sólově, tak v duetech, a skupina antehorse k nim vytvoří pohybové příběhy. Výsledkem je originální vystoupení založené na několika elementech. Kromě nových písniček diváci nezůstanou ochuzeni ani o hity obou zpěváků. Doplněné pohybem však získají nečekaně novou atmosféru.

Silent Love slibuje „pitvu různých poloh lásky, náklonnosti k různým barvám života a přístupu k němu, říká Dusilová a dodává, že se na setkání na jednom jevišti všichni moc těší. Lenka Dusilová, několikanásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není podle publicisty Pavla Klusáka zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény: z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.Úspěch získala především její deska Mezi světy vydaná v roce 2006 a v minulém roce projekt Eternal Seekers, jež Dusilová vytvořila společně s Clarinet Factory a Beatou Hlavenkovou.

Dusilová pravidelně koncertuje v Praze i v Česku, turné absolvovala také v USA. Známe ji mimo jiné z písní skupiny Čechomor a významná byla i její tvůrčí spolupráce s divadlem Continuo.

Xavier Baumaxa, buránek regionálního charakteru, podle svých vlastních slov své písně skládá v kuchyni, v autě a na záchodě, který je však propojen s koupelnou, takže je to sporné. V každém případě jde o výraznou osobnost české hudby, jež přitahuje především mladou generaci. Baumaxa hrál od dětství na kytaru a ve čtrnácti letech zakládá svou první kapelu. Následně vystupuje v celé řadě dalších hudebních seskupení spjatých s jeho rodným městem Litvínovem. Širší proslulost si Baumaxa získává až poté, co začíná vystupovat sólově s kytarou.

Tantehorse (dřívější Teatro Pantomissimo) je skupina Miřenky Čechové, výrazné postavy českého nezávislého divadla a členky divadelního uskupení Spitfire Company, a Radima Vizváryho. Soubor ve své tvorbě propojuje mimické herectví s fyzickým divadlem a prvky současného tance. Prosadil se zejména trilogií nazvanou DARK. Představení z této trilogie uvedla skupina na řadě zahraničních a českých divadelních festivalů. Kromě tvorby pro dospělé se Tantehorse věnují také uvádění představení pro děti. V nich prezentují tradiční formu mimického divadla, která je dětem velmi blízká.

Premiéra 1. 4. 2010 Palác Akropolis, Praha

Více informací na:

www.teatropantomissimo.cz

www.lenkad.com

xavi.litvinoff.cz

Předprodej Kavárna Paláce Akropolis a sítě Ticketpro a Ticketportál. Cena vstupenky 190,– Kč v předprodeji, 230,– Kč v den koncertu.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.