Před Subways vystoupí Rara Avis, vstupenky mizí závratnou rychlostí

  • Před Subways vystoupí Rara Avis, vstupenky mizí závratnou rychlostí Fotogalerie (12)
    • 25.03.2010
    • Tisk

    Pražský koncert britské kytarovky The Subways se nezadržitelně blíží, zbývá posledních pár vstupenek.

    Sdílejte článek:

Pražský koncert britské kytarovky The Subways, známých například i z filmu Guye Ritchiho Rocknrolla, se nezadržitelně blíží. Kapela, která dle vyjádření členů kapely v několika rozhovorech (čtěte Baskytaristka The Subways: muzikanti umí být gentlemani) , na loňské strhující vystoupení v Lucerna Music Baru vzpomíná nejraději z celého turné, vystoupí v Lucerna Music Baru 29.března.

I jejich letošní vystoupení bude pravděpodobně patřit k nezapomenutelným zážitkům, na koncert totiž zbývá v předprodejích několik posledních vstupenek a jeden ze základních předpokladů k nezapomenutelnému koncertu je tak naplněn. Tím druhým je fakt, že i kapela opakovaně deklarovala, že se na polokulaté podium v Lucerna Music Baru opět nesmírně těší a že do svého výkonu dají maximum. Podle kapely patří pražské publikum jednoznačně k tomu nejlepšímu, jaké měli možnost poznat a odměnit ho chtějí i tím, že v Praze poprvé zahrají několik nových skladeb ze svého připravovaného alba. O skvělý hudební zážitek se kromě Subways postará i předkapela, kterou je Rara Avis.

Rara Avis patří k velkým objevům na domácí scéně: skladby na jejich debutním albu „The Portrait“ zasahují do nejhlubších zákoutí lidského nitra, kde odkrývají dříve skryté představy a sny. Muzikanti na něm usilují o vlastní, osobitý sound, ale nebrání se ani retro náladám. „Ve srovnání s předchozím EP jsou nové skladby agresivnější. Rezonují mezi expresivitou a introvertností, jsou temnější a leckdy myslíme i docela překvapivé,“ říkají Rara Avis, jejichž tvorba se dá vzdáleně přirovnat k Marvel Hill nebo Suede, ale nezadá si ani s mazáctvím Matthewa Bellamyho a jeho Muse.

Inspirací byly Rara Avis kromě hudby také filmy, mezní životní situace a zejména samotný proces tvorby skladeb. „Chceme ze sebe dostat to, co od jiných dostat nemůžeme. Nesnášíme konvenčnost ani přehnanou trendovost, což je zřejmě jeden z důvodů, proč je naše tvorba tak odlišná,“ dodávají sebevědomě muzikanti. Na výsledku je to znát: hudba Rara Avis pomáhá odstraňovat vnitřní bariéry, je velmi naléhavá, frustrující a energická.

Album „The Portrait“ vznikalo ve studiu Lavagance pod producentským dohledem Marka Rakovického a největší podíl na něm má skladatelská dvojice Daniel Galba a Lukáš Sova. Vedle osmi svěžích skladeb obsahuje také dvě pomalé písničky, přičemž jedna z nich, January And The Kindred Spirit, je prvním singlem, k němuž se připravuje také videoklip.

Zbývající vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 400,– Kč + poplatky.

Více info na:

www.thesubways.net

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.