Američtí Trail of Dead se vrací ke kořenům a do Roxy

  • Američtí Trail of Dead se vrací ke kořenům a do Roxy Fotogalerie (5)
    • 16.04.2009
    • Tisk

    Spoustu kapel uslyšíte řečnit o tom, jak se na nové desce vrací ke svým kořenům, jako by se ve starých jam sessions a zašumělých demáčích skrývala nějaká všeobjímající pravda. Ovšem v případě …And You Will Know Us By the Trail of Dead je takový návrat přesně to, co si všichni přejí.

    Sdílejte článek:

Jejich album Source Tags And Codes z roku 2002 přivádělo rockové novináře do stavu nejvyšší blaženosti, dokonce i velmi kritický Pitchfork mu udělil absolutních deset bodů z deseti a pak bylo velmi obtížné se takovému úspěchu vyrovnat.

Nyní už tu ale máme Trail of Dead jako svobodné muže, které neváže kontrakt s jejich bývalou nahrávací společností a kteří jsou připraveni sáhnout do své minulosti a zároveň pohlédnout dopředu. „Konečně máme uměleckou svobodu, kterou jsme chtěli, nemusíme psát písničky tak, aby je hrála rádia, obaly desek už nemusí schvalovat žádní právníci a na krk už nám nedýchají lidi z labelů,“říká Conrad Keely, jeden ze dvou členů kapely, který je v Trail of Dead od samého počátku.

Přestože by se jich jistě rády ujaly jiné nahrávací společnosti, Trail Of Dead se rozhodli zpečetit svou svobodu přechodem k malinkému alternativnímu německému labelu Superball Music. V říjnu minulého roku tu vydali pětiskladbové EP Festival Thyme a nové album  The  Century Of Selfvyšlo teprve před několika týdny.

The Century Of Self je mistrovské epické dílo. S termínem prog-rockse dnes nakládá až příliš nešetrně, u nové desky Trail of Dead však jde o vzácný příklad progresivní desky, která nezní akademicky ani trapně. „Nové písničky jsou velice osobní,“ říká Keely. „Některé z nich dokonce vyprávějí o nás samotných. Stavíme na všem, co jsme zatím vytvořili a hodně se inspirujeme v našich prvních nahrávkách. Nevidíme smysl v tom, psát písničky pro komerční rádia. Víme, že singly pohánějí celý hudební trh, ale je nám to jedno.“

Na druhou stranu, touha po komerčním úspěchu Trail of Dead nikdy plně neovládla. Conrad Keelya Jason Reece spolu vyrůstali už od raných let ve státě Washington a kapelu založili poté, co se přestěhovali do Austinu. První deska Trail of Dead vyšla roku 1998 a od vydání Source Tags And Codes je už každý jejich krok součástí hudební historie.

I po patnácti letech na scéně se Trail of Dead rozvíjejí, rostou a neúnavně cestují se svou show po celém světě. Možná i vy si vzpomenete na jejich minulý koncert v pražské Roxy, letos je uvidíme na stejném místě. Materiál z nové desky i starší hity vám Trail of Dead v Roxyzahrají 6. května.

Support obstarají Gringo Starr, také z USA.

Vstupenky k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 300 Kč + poplatky, na místě za 400 Kč.

Více info na:

www.myspace.com/trailofdead
www.trailofdead.org
www.roxy.cz
www.myspace.com/…ckupromotion
www.dsmacku.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.