Zítřejší Free Mondays ve znanemí elktro-rockových Mindway

  • Zítřejší Free Mondays ve znanemí elktro-rockových Mindway Fotogalerie (8)
    • 21.03.2010
    • Tisk

    Česká elektro-rocková kapela Mindway pokřtí v pondělí 22. března v pražském klubu Roxy…

    Sdílejte článek:

Česká elektro-rocková kapela Mindway pokřtí v pondělí 22. března v pražském klubu Roxy v rámci Free Mondays (vstup zdarma) svoji debutovou desku Blood And Perfume. Zároveň vyráží na turné po České republice, které začíná 20. března v Havlíčkově Brodě, pokračuje den po pražském křtu v Plzni, následuje Ostrava, Přerov a končí v Aši.

Kapela Mindway vznikla v roce 2003. Jejich tvorba žánrově vychází z hudby kapel typu Faith No More, Deftones či Placebo s nadstavbou elektroniky inspirované například skupinami Depeche Mode, The Prodigy či Skinny Puppy. Vystupovali na většině českých festivalů, byli pozváni na největší polský festival Przystanek Woodstock 2004. V tomtéž roce byli vybráni organizátory i publikem nejlepší kapelou festivalu Rockpreis v Německu a rok později headlinerem přehlídky Dinxpop v Holandsku.

Více informací o kapele i turné:

www.charm-music.cz
www.mindway.cz

Na novém albu Blood And Perfume jdou ale Mindway v křížení stylů ještě dál: „Název nové desky má evokovat paradoxy. To, že věci, které nám připadají nepřirozené a neslučitelné, spolu mohou velmi dobře fungovat, a naopak – věci, které nám mohou připadat normální, mohou být zcela absurdní. To, že každá věc má své světlé i temné stránky, a ty k sobě neoddělitelně patří. Přesně taková je totiž i naše hudba. Klidná i nervózní, jemná i agresivní,“ charakterizuje nový materiál frontman kapely Mike. „Ta deska vznikala hodně dlouho a na její postupný vývoj mělo vliv mnoho různých aspektů. Od našich předchozích nahrávek je Blood And Perfume obrovský posun jinam, přidali jsme na elektronice, ubrali na kytarách. Je to vyspělejší a přitom drzejší. Sám nevím, jak novou desku lidi přijmou. Já jsem s ní ale naprosto spokojený, přesně takhle to mělo znít.“

Album produkoval sám frontman kapely, podle jeho slov měl ale na výsledný zvuk velký vliv také mix a mastering, kterého se ujal známý český producent a hudebník Boris Carloff. „Už od začátku prací na desce jsem chtěl, aby finální zvuk byl z rukou Borise. Byl jsem přesvědčený, že jestli v Čechách umí někdo dostat na desku špinavý a zároveň dynamický čitelný zvuk, tak je to on,“ dodává Mike.

Mindway mají na kontě mnoho zajímavých koncertních úspěchů. Představili se na většině velkých českých festivalů (např. Noc plná Hvězd, Trutnov Open Air, Benátská noc, Sázavafest, Nokia Strahov Open Air apod.). Byli pozváni na jeden z největších (cca 300.000 návštěv­níků) evropských festivalů – Przystanek Woodstock 2004 v Polsku, kde vznikl i videoklip k písni Reality. V srpnu 2004 byli organizátory i publikem vybráni nejlepší kapelou festivalu Rockpreis v německém Annabergu. Holandský festival Dinxpop (duben 2005) přivítal Mindway v roli headlinerů. Kapela ráda spolupracuje s žánrově odlišnými projekty a DJs (např. DJ Kubátko, Blue, Los Fishos Acidos a další). Mindway mají úspěch v zahraničí i se svými nahrávkami. Důkazem jsou např. kompilace nejlepších One Giant Step (2004) anglického vydavatelství Matchbox Recordings, kde se objevila píseň Place 4 Truce. V únoru 2006 vydává anglické vydavatelství Nova Bomb kompilaci Now That’s What I Call Underground obsahující také skladbu Back On Feet. V roce 2008 vychází na anglickém labelu James Records kompilace James Records Love You obsahující píseň Replay. Stejná píseň se objevila také na kompilaci Rock 4 Life, která vyšla v USA v minulém roce. Skladby ze všech 3 EP se také objevily na několika českých a mnoha zahraničních rozhlasových stanicích.

Koncerty:

20.03.2010 / Effect Music Club, Havlíčkův Brod, CZ

22.03.2010 / Roxy, Praha, CZ (release party, entrance free)

23.03.2010 / Anděl Café, Plzeň, CZ

28.04.2010 / Templ Live Music Club, Ostrava, CZ

08.05.2010 / RC Šuplík, Přerov, CZ

21.05.2010 / Klubíčko, Aš, CZ

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.