Rebelka Monika Načeva

  • Rebelka Monika Načeva   Fotogalerie (13)
    • 09.04.2009
    • Tisk

    Cyklus koncertů Rebelující dámy české hudby vznikl v roce 2004 ve spolupráci umělecké agentury Taktika Muzika s Městskou knihovnou v Praze. V letošním roce se koná již šestý ročník tohoto projektu. Už jsme tady mohli slyšet desítky našich i zahraničních umělkyň, 16. dubna vystoupí v Městské knihovně v Praze jako další dáma Monika Načeva.

    Sdílejte článek:

Zpěvačku Moniku Načevu ve třech různých hudebních podobách budou moci vidět diváci druhého koncertu cykluRebelující dámy české hudby16. dubna v pražské Městské knihovně. Nejdříve jakoNačevu elektronickou­společně s DJ Five, pak jakoNačevu akustickous ky­taristou Michalem Pavlíčkem a na závěr dohromady s oběma hosty v rámcipropojení stylů a tří generací.„K set­kání tak silných osobností na společném pódiu dochází jen zřídka. Koncert  Načevy, DJ Five a kytarového mága Michala Pavlíčka se uskutečňuje po velmi dlouhé pauze,**o to je výjimečnější,“*do­dává Vladana Rýdlová z pořádající agentury Taktika Muzika. Načeva je jednou z nejoriginál­nějších zpěvaček české alternativní scény, což dokládá jak jejích pět studiových desek, tak i například společná nahrávka s výtvarníkem Davidem Cajthamlem La Décadanse Revisited, osmnáctiminutový minutový remix slavné písně *La Décadanse od Serge Gainsbourga a Jane Birkin. Tato vinylová deska, která vyšla v limitované edici u příležitosti konání rozsáhlé výstavy Dekadence české země 1880 – 1914 v Belgii, bude na koncertu v Městské knihovně exkluzivně k dostání. Zároveň i tento remix během vystoupení zazní.
Kromě koncertu Moniky Načevy nabídne do června letošní cyklus Rebelujících dam v měsíčním rytmu vystoupení Sylvie Krobové a Kateryny Kolcové (14. května), Edity Adlerové a Jany Rychterové (11. června).Vstu­penkyna všechny koncerty z cyklu Rebelující dámy české hudby jsou k dostání v Městské knihovně v Praze a síti Ticketportal v ceně 230 Kč včetně poplatku. Více info nawww.taktika-muzika.cz.
Načeva, to je na české umělecké scéně zavedená značka, ať už si pod tímto jménem představíme kapelu nebo samotnou zpěvačku. Nejdříve si získala řadu příznivců jako herečka A-studia, Ha-divadla a Sklepu. Časem převládlo zpívání. Na hudbu se zaměřuje hlavně od roku 1992, kdy začala vystupovat se skupinouNěžná žláza. Padli si do oka s textařem Jáchymem Topolem a léta 1992 – 1997 byla érou zmíněné kapely Načeva s mnoha dodnes hranými písničkami z jejich společné dílny. Za nedlouho začala vznikat profilová alba. PřipomeňmeMožnosti tu sou (1994), Nebe je rudý (1996), Mimoid (1998), Fontanela (2001) a Mami(2007). Některé je více rockové, jiné více elektronické.
Kytarový virtuóz a skladatel Michal Pavlíčekbyl od roku 1973 členem jazzrockové skupiny Expanze, v letech 1976–79 působil v obdobně zaměřené skupině Bohemia a hrál ve skupinách Mahagon (1979) a Horký dech Jany Koubkové. Nejvíce se proslavil po roce 1980 s kapelou Pražský výběr, na jejíž podobě se vedle Michaela Kocába rovnocenně podílel. V roce 1986 založil vlastní skupinu Stromboli se zpěvačkou Bárou Basikovou a později měl ještě formaci BSP. společně s Otou Balážem a Kamilem Střihavkou. Nedopočítali bychom se projektů, na kterých účinkoval jako studiový hudebník, producent nebo jako autor scénické a filmové hudby. I s Monikou Načevou začal spolupracovat nejprve jako producent, a protože to byla spolupráce plodná, vznikl z tohoto spojení dodnes fungující koncertní projekt. 
I na gramce existujou noty. Na každej nástroj jsou noty“, tvrdíDJ Five, který vyrostl ze zdravého podhoubí brněnského hip hopu konce 90. let. Od roku 2000 pouštěli s kamarádem hudbu v legendárním klubu Topaz a hned o rok později Five exceloval v československé soutěži DMC. Za druhé místo dostal nové gramofony, což pro něho byla v tom okamžiku mnohem lepší výhra než cesta na finále, udělovaná za místo první. Učil se na ně jak na hudební nástroj, cvičil 8 – 10 hodin denně. I víc. Od té doby kraluje v disciplínách, jako jsou scratching, beat juggling i hlavní advancement class. Ve světovém finále se probojovával až mezi 8 nejlepších. Dnes už pro něho úspěchy v soutěžích tolik neznamenají. Důležitější je uplatnění v uměleckých projektech, v jeho případě Questablists, vlastní sólové hraní anebo koncerty s Monikou Načevou a Michalem Pavlíčkem. 

 
Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.