Radim Hladík a Lejla Abbasová kmotry DVD Vivaldianno

DVD Vivaldianno se křtilo v budově Malostranské besedy, která byla nedávno otevřena po rozsáhlé rekonstrukci. Na DVD najdete záznam koncertní podoby projektu rockového klavíristy a skladatele Michala Dvořáka a houslového virtuosa Jaroslava Svěceného.

Vivaldianno, originální nahrávku, která spojuje světy populární, vážné a etnické hudby, pokřtila končící mluvčí ministra pro lidská práva Michaela Kocába a moderátorka Lejla Abbasová spolu s kytaristou Radimem Hladíkem.

Pro Hladíka to bylo jedno z životních „poprvé“: „Ještě nikdy se mi nestalo, abych křtil nahrávku, na které sám hraju,“ poznamenal vedoucí člen legendární kapely Blue Effect.

Nahrávka se zhruba 40 účinkujícími vznikla během říjnového koncertu v pražském Divadle Hybernia. Figurují na ní např. kytaristé Radim Hladík a Jiří Janouch, hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal, Bolívijec Jaime Garviza nebo členky dívčího smyčcového kvarteta Melody Quartett.

O koncertní podobu projektu Vivaldianno byl obrovský zájem. Pořadatelé museli k vyprodaným večerním představením přidávat i dopolední.

Houslista Jaroslav Svěcený se nechal slyšet: „Zaznamenal jsem, že díky tomuto projektu se objevili mladí lidé i na koncertech klasické hudby, čehož si jako představitel vážné muziky nesmírně vážím.“ Dodal také, že v osobě Michala Dvořáka, bývalého člena populární skupiny Lucie, poznal inspirativního hudebníka, který ho umělecky obohatil.

A jaký vztah k vážné hudbě má Michal Dvořák? „Se mnou a vážnou hudbou je to taková sinusoida. Zpočátku jsem ji v hodinách klavíru jako dítě neměl rád, pak jsem se věnoval rockové hudbě a teď se ke klasické hudbě vracím nejen díky projektu Vivaldianno, ale také při tvorbě filmové hudby,“ podotkl.

Koncerty Vivaldianno jsou v plánu i pro letošní rok. 3. dubna se jeho autoři i s Blue Effectem představí na Smiřických svátcích hudby, 8. července v Kláštěrci nad Ohří a 19. září v Krnově. Na září až říjen se chystá turné Vivaldianno, na kterém zazní i ukázky z připravovaného CD Viva L'Anno 2010. To obsáhne tvorbu Bacha, Mozarta i Musorgského.

Na pražském vystoupení loni autoři projektu Vivaldianno převzali zlaté a platinové CD za počet prodaných stejnojmenných nosičů. Nahrávky se tedy prodalo 20 tisíc kusů.

Koncertní podoba projektu měla premiéru v roce 2008 v rámci pražského festivalu Tóny Chodovské tvrze. Nahrávka, která vznikala více než tři roky a spojuje rockovou, barokní a etnickou hudbu, předtím vyšla na CD.

Více informací najdete na internetové adrese www.vivaldianno.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze