30 Seconds To Mars ve čtvrtek na pražském Výstavišti

  • 30 Seconds To Mars ve čtvrtek na pražském Výstavišti Fotogalerie (27)
    • 17.03.2010
    • Tisk

    Jedna z nejambicióz­nějších rockových formací poslední doby, kalifornské trio THIRTY SECONDS TO MARS v čele s frontmanem Jaredem Letem, zavítá již pozítří do Incheba Arény na pražském Výstavišti, aby zde vystoupila v rámci svého světového turné, nazvaného „Into The Wild“.

    Sdílejte článek:

Kapela zažívá v posledních týdnech veliký boom, způsobený především pozitivním přijetím jejího nového alba This Is War, a to zejména ve Velké Británii, Německu a domovských Spojených Státech. Její historie je sice již dvanáctiletá, první čtyři roky existovala však spíše jen jako studiový projekt. Přesto se jí podařilo - zejména díky Jaredově herecké kariéře a s ní souvisejícím dobrým kontaktům v zábavním průmyslu – podepsat začátkem roku 2002 smlouvu s vydavatelstvím Virgin Records. Výsledkem bylo eponymní album z léta téhož roku, které přestože bylo očekáváno se značnou nedůvěrou - jak tomu u muzicírujících herců bývá - vzbudilo velmi pozitivní reakce. Skladby na něm byly inspirovány zejména rozličnými dekádami progresivního rocku, reprezentovanými na jednom pólu Pink Floyd a na druhém Radiohead.

Vydání dalšího alba, nazvaného A Beautiful Lie se díky strategickým plánům labelu datově roztáhlo na téměř dvouleté období. V USA a Austrálii vyšlo již v srpnu 2005 a způsobilo okamžitou senzaci, zatímco ve většině evropských zemí se dostalo na pulty až v únoru 2007. Celkově se ho prodalo více než 3 a půl milionu kopií, hlavně díky nejvýraznějším hitům „The Kill“ a „From Yesterday“, ke kterým kapela pořídila výjimečně nákladné video-klipy. Současně se objevily i negativní ohlasy, většinou od příznivců prvního počinu – vadil jim odklon od „spaceově“ znějícího alternativního rocku k hudbě s post-grungeovými a post-hardcoreovými elementy, orientované na méně náročné publikum. Tento trend se potvrdil i zvolenou formou prvního koncertního představení se evropským fanouškům – 30 Seconds To Mars přijali úlohu předskokanů na evropském turné Linkin Park, v jehož rámci se v červnu 2007 poprvé ukázali i v České Republice.

Epochu druhého alba poté uzavřeli Leto a spol. dalším neobvyklým videem, tentokrát k titulní skladbě „A Beautiful Lie“ – ten kromě fascinující grónské scenérie přináší i významné ekologické poselství, a předznamenává vi­zionářskou a částečně až patetickou po­lohu nadcháze­jící koncepce kapely, směřující ke svému třetímu albu.

  To vyšlo v listopadu 2009 pod názvem „This Is War“, a přináší nesmírně ambiciózní, a až přeprodukovanou tvorbu, orientovanou zcela účelně na masy a inspirující se v pop-rockových gigantech jako U2, Duran Duran, Muse či The Killers. Celé album je méně temné než předchozí výtvory skupiny a celkově vyznívá pozitivněji. Vynikajícím způsobem zúročené skladatelské a aranžérské schopnosti autorů skladeb i producentů přinesly dle očekávání své ovoce a 30 Seconds To Mars jsou zatím jednoznačně nejžádanějším rockovým interpretem roku 2010 v amerických rádiích.

Světové turné kapely začalo 19. února v anglickém Nottinghamu a po měsíci se přiblížilo i ke své zastávce v našem hlavním městě.

Čtvrteční koncert 30 SECONDS TO MARS začíná vystoupením speciálních hostů v 19:30h, vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejních sítích.

Více info: Conspiracy.cz
   

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.