Po KC Vltavská dnes zahraje Vanessa v Akropoli

  • Po KC Vltavská dnes zahraje Vanessa v Akropoli Fotogalerie (2)
    • 16.03.2010
    • Tisk

    Vyprodaná Vltavská, zákaz vysílání videoklipu a jeden z nejúspěšnějších comebacků loňského roku…

    Sdílejte článek:

Vyprodaná Vltavská, zákaz vysílání videoklipu a jeden z nejúspěšnějších comebacků loňského roku – to vše se týká navrátivší se formace Vanessa. Už dnes vystoupí v metropoli podruhé, a to v Paláci Akropolis. Koncert otevřou The Dark ze Slovenska.

Koncert měl být původně křtem vinylu „Ave Agony“. Ten ale kvůli technickým komplikacím u výrobce v Anglii nebude dnes k dispozici. Kapela proto vymyslela speciální akci pro všechny návštěvníky koncertu: kdo si na místě vinyl objedná, dostaně na něj 20ti procentní slevu.

Vanessa ale chystá i další překvapení. Návštěvníci koncertu se tak můžou těšit nejen na choreografii s replikou elektrické křesla, ale také na speciální přístroje na vylučování feromonů, které pro kapelu vyvinul doktor Schwarz z laboratoří Skin Biology. Frontman Samir Hauser k tomu říká „Povinností umělců je zraňovat lidi svým uměním, proto kašleme na nějaké hranice.“

Album Ave Agony, které vyšlo na Mikuláše u X Production, produkoval Alexander HackeEinstürzende Neubauten. Kromě zpěváka Samira Hausera a skladatelů Miroslava Papeže a Daniela Rodného se na něm podíleli také bubeník Jaroslav Stuchlý a producent Jakub Horák.

Koncerty Vanessy měly vždycky jakousi masochistickou přitažlivost. Diváci, oddělení od skupiny pletivem a oslnění tehdy naprosto futuristickou projekcí, ve které se potkávaly útržky porna, tváře masových vrahů a optimistické počítačové animace zažívali něco, co většina z nich nezažila ani předtím, ani potom. Nešlo ani tak o kulturní zážitek jako takový, ale o pocity, které člověk zažije, když ho v temné noční uličce přepadne parta hodně naštvaných a perverzních výrostků, kteří právě vyplenili sex shop…

Drsná parta, naturalistické české texty a obnažený obraz zkažené reality, taková je nová Vanessa. „Dneska hrajem mainstream, jsou to takový příjemný písničky pro lidi našeho věku, ale i pro ty mladší,“ říká Rodný. „Texty jsou o radostech a potěšeních lidí v krizi středního věku. Pokud se lidé o sobě chtějí něco dozvědět a odhalit temnou stranu, která je v každém z nás, deska Ave Agony jim to umožní,“ dodává Hauser.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze