Chinaski finišují s přípravami na novou desku

Kapela na zkušebně složila 25 songů, ze kterých vybere 14 na novou desku. Ta se na pultech objeví v září. Do studia se Chinaski hodlají zavřít v měsících květnu a červnu.

Na letních festivalech letos Chinaski, kteří jsou prakticky jejich stálicí, neuvidíte. Na pódia se vydají až po vydání novinkového CD. Vyjedou s ním na podzimní turné.

Frontman Chinaski Michal Malátný dodává podrobnosti: „Jsme odhodlaní to nahrát co nejrychleji, vůbec se s tím nechceme mazlit. Budeme natáčet dohromady ve studiu a vznikne tak syrová a opravdová deska, jako byla naše první.“ Tu Chinaski nahráli před patnácti lety a hotová byla za pouhých čtrnáct dní.

Devětatřicetiletý lídr Chinaski dodal, že teď je kapela v jiné situaci. Tehdy kapela nahrávala písně, se kterými několik let vystupovala na koncertech. Přesto se teď vyhne „kouzlení“ ve studiu.

Autorsky se na novince, první od tragického úmrtí bubeníka Pavla „Hrocha“ Grohmana, nejvíce podílí Ondřej Škoch a František Táborský. Několik písní a textů dodal také Malátný. Další texty napsali Tomáš Roreček nebo choreograf Viktor Hlobil.

Zatím pracovní název chystané desky zní Ostří hoši v posledním tažení a mladý idiot plný sil. „Nevím jestli to projde, našemu bubeníkovi Otovi se to moc nelíbí,“ prozrazuje s úsměvem Michal Malátný. Ota Petřina nahradil za bicími Grohmana, který v roce 2008 zemřel po střetu svého motocyklu s automobilem.

Ota Petřina krom hraní s Chinaski, vystupuje také jako rapper Marpo. Nedávno se vrátil ze Spojených států, odkud si přivezl master svého čtvrtého alba s názvem Knockout. Pro Chinaski napsal jeden text a na druhém spolupracuje s Michalem Malátným.

Chinaski se podívají do USA, a to konkrétně v polovině dubna. Už počtvrté zahrají v New Yorku, Las Vegas, Miami nebo ve Washingtonu tamní české komunitě. Vystoupí prý pro krajany v klubech a hospodách a to pouze za letenky.

Chinaski patří k nejúspěšnějším českým kapelám. Skupina prorazila s druhým albem Dlouhej kouř z roku 1997. Vydala sedm řadových alb, poslední má název 07. Předloni vyšel na CD a DVD úspěšný koncertní záznam Když Chinaski tak naživo. Na loňském vyhlášení ankety Deska roku kapela získala ocenění jako legálně nejvíce stahovaný interpret na internetu.

Chinaski – Hvězdy nad hlavou

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.