V Hard Rock Café zahraje Žlutý pes na pomoc dětem z Indie

Pražské Hard Rock Café uvede kapelu Žlutý pes v pátek 19. března. A koncert to nebude jen tak ledajaký. Uskuteční se totiž jako součást světové dobročinné akce March on Stage, jejíž výtěžek bude věnován dětem, které žijí na ulici v indické Bombaji.

Jedna z nejstarších českých rock´n´rollových kapel Žlutý pes představí mimo jiné nový klobouk zpěváka Ondřeje Hejmy, po dvaceti letech návrátivšího se kytaristu Jana Martínka, starší písně z 60. let i osvědčené hity poslední doby.

Vstupné přijde na 200 korun. Jeden z návštěvníků koncertu si z něj může odnést hodnotný dárek v podobě rockové kytary Epiphone.

March on Stage – celosvětová dobročinná akce, která je sérií charitativních koncertů po Hard Rock Café v různých částech světa, se letos koná už poosmé. Loni pomohla na dobročinné účely získat 300 tisíc dolarů.

S charitativními akcemi se v poslední době roztrhnul pomyslný pytel. Jak je vnímá Ondřej Hejma? „ Pro mě je to například s mírnými rezervami moje žena, se kterou už deset let spolupracuji na projektu pomoci handicapovaným dětem Náruč v Dobřichovicích."

„Já vím, že jsou tady Olympic, Katapult nebo Blue Effect, ale v jejich případě se frontmani obklopili mladšími spoluhráči, zatímco my v prakticky nezměněné sestavě hrajeme už přes 30 let,“ vysvětluje Hejma své tvrzení o tom, že Žlutý pes je nejstarší rock´n´rollovou kapelou u nás.

Devětapadesátiletý Ondřej Hejma, který se stal televizní celebritou díky účasti v porotě soutěže SuperStar a moderování soutěžního pořadu Milionář, s hudbou začínal v 70. letech na pražské hanspaulské hudební scéně. Hrál s Ivanem HlasemYo Yo Bandem. Žlutého psa založil v roce 1979. Kapela se mezitím krátce jmenovala také Tomahawk nebo Hudebně-zábavná skupina Ondřeje Hejmy.

Kapela vydala devět řadových alb, anglicky nazpívanou desku bluesových hitů a výběr nejslavnějších písní, kde nechybí Zůstaň klidná, Náruživá, Sametová nebo Modrá.

Poslední album Mellow Yellow Žlutého psa vyšlo před dvěma lety. Jednalo se o sbírku dvanácti bluesových hitů s Hejmovými českými texty. Ty věnoval památce zemřelého kytaristy Františka Kotvy.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.