V květnu dorazí americké ambient trip-hop duo Arms And Sleepers

Zkuste si představit atmosféru ospalého dopoledne na mořské pláži kousek od Vašeho domu, kdy sedíte ve své oblíbené kavárničce s výhledem na moře a se šálkem kávy v ruce. Slunce Vás přijemně oslepuje a hřeje. A tak v rámci nostalgické pohody začnete zahloubaně přemýšlet nad tím, co se ve Vašem životě doposud událo a jak se věci okolo Vás mají. A k tomu všemu se Vám v hlavě spustí soundtrack Vašeho života. Ten soundtrack Vašeho života se jmenuje Arms And Sleepers.
Zveme všechny milovníky kapel typu Sigur Ros, Massive Attack nebo Radiohead na promo turné jednoho z objevů současné světové hudební scény, lahůdkového amerického ambient trip-hop dua Arms And Sleepers, které vystoupí v ČR na těchto místech :

ÚT 11.5.2010 PRAHA / MC MODRÁ VOPICE

ST 12.5..2010 BRNO / MELODKA

ČT 13.5.2010 OSTRAVA / TEMPL CLUB

PÁ 14.5.2010 KRNOV / KOFOLA MUSIC CLUB

SO 15.5.2010 TŘEBÍČ / KLUB-B

Do ČR přijíždějí znovu zahrát živě podruhé jako reakce na jejich velmi úspěšný koncert v pražském music clubu Modrá Vopice v lednu 2010. Jejich vystoupení slibuje silný kulturně emocionální zážitek podpořený skvělými projekcemi, který se svým pojetím dá přirovnat k živému vystoupení uhrančivých Sigur Ros, Massive Attack nebo Radiohead.

Umělecký koncept Arms And Sleepers vznikl za nemocnicí ve městě Cambridge, kde v jedné z místních uliček ležel na zemi krvácející muž s hrajícím kazetovým přehrávačem v ruce. Z drobného reproduktoru zněl gospelový sbor, který se mísil s živou pouliční jazzovou kapelou, která hrála opodál. Umírající muž upustil kazetový přehrávač na zem a zavřel své oči. Mix obou zvuků bylo to poslední, co slyšel, než zemřel. On odešel z tohoto světa, nicméně mix zvuku jeho kazety a pouliční jazzové kapely stvořil umělecký koncept Arms And Sleepers. Již v roce 1978 vytvořil legendární Brian Eno nový druh elektronické hudby založené na diskrétním minimalistickém přístupu k hudbě a všudypřítomných zvucích, která měla být využita jako jako hudba v pozadí na letištích a jiných centrech masového výskytu lidí. Tento druh hudby má za úkol přinést uklidnění lidem, kteří chvátají z jednoho místa na druhé.

Bohužel se tento původní záměr vymknul tvůrci z rukou a tvorba Briana Ena se dostala do rukou milovníků elektronické hudby na celém světě. Tato zadumaná náladová elektronická hudba složená z elektronických naprogramovaných aranží s živými melancholickými nástroji a velmi uklidňujícími vokály dala vzniknout pozdější světové trip-hop/ambient scéně, na které se pohybují skupiny Portishead, Massive Attack, Groove Armada, Sigur Ros a další. Základ Arms And Sleepers tvoří Max Lewis, který zajišťuje programování a klávesy a Mirza Ramic, který hraje na baskytaru a klávesy.

Sestava Arms And Sleepers dále obsahuje živé bicí a zpěv. Vše je doplněno o projekce a vizuální kreace bostonského umělce Dado Ramadaniho. Arms And Sleepers pochází z prostředí amerických velkoměst Boston a Portland a jejich tvorba odráží atmosféru amerického East Coast. Ve své tvorbě kombinují virtuózní naprogramovanou elektronickou hudbu, nostalgické zvuky syntezátorů, organické beaty, živé perkuse, xylofón, post rockové kytary s atmosférou ranní kávy v oblíbeném coffee shopu za deštivého rána na mořském pobřeží na East Coast. 

Arms And Sleepers právě vydali nové album ´Matador´, na kterém hostují Mona Elliott (Travels), Ben Shepard a Catherine Worsham (Uzi & Ari), Philip Jamieson (Caspian) a Adam Arrigo (Main Drag). Toto album se chystají podpořit druhým evropským turné, které proběhne v Květnu 2010. Arms And Sleepers již vydali několik úspěšných desek a již několik let úspěšně vystupují po celém světě a budují si v rámci trip-hop/ambient scény kultovní status. Přijďte si vychutnat silný kulturně emocionální zážitek, který Vás emocionálně naplní až po okraj.

Více info:

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze