Legendární duo Kamélie hlásí comeback

Hity jako Hej, pane šenku, Jako Robinson nebo Horký letní den nabízí na výběrovém albu dámské duo Kamelie. Hana Buštíková a Dana Vlková se staly jedním ze symbolů československého popu 80. let.

Zpěvačky, které slavily úspěchy i v Německu, chystají nové nahrávky i recitál. Výběrovka je složená z pozitivních písniček 80. let. Dana Vlková k tomu říká: „Myslím, že je to celosvětový trend a opakuje se periodicky. Je to logické, ty písničky byly rytmické, daly se dobře zapamatovat."

Kamelie ale nechtějí žít pouze ze starých písniček, proto plánují natočit nové album, tentokrát ale ne s tuzemskými hudebníky. „Pro naše rovnocenné dvojhlasy hledáme skladby ze 60. let, ke kterým by vznikly české texty. Dvě už máme hotové a další budou vznikat postupně,“ uvedla Hana Buštíková.

Duo Kamelie vystupuje už řadu let na mnoha akcích včetně plesů a V.I.P. večírků. Přestože se neobjevují televizi, ani se o nich moc nepíše, lidé o nich pořád vědí.

Obě dámy se chystají ještě letos vyjet s vlastním recitálem s názvem Lásky dvou plavovlásek.

Dámské duo Kamelie ještě do roku 1989 vydalo tři alba, v roce 1998 kompilaci 20× Kamelie / The Best Of Hana & Dana a před čtyřmi lety nahrávku Detail. Vedle hudby se věnovaly také podnikání, několik let vlastnily butik s dámským oblečením.

Takzvaný socialistický pop 80. let má v Česku stále spoustu příznivců a návrat dua Kamelie není ničím překvapivým. Například Petr Kotvald a Stanislav Hložek, kteří se proslavili nesmrtelným hitem Holky z naší školky, plánují několik společných koncertů na květen.

Stále vycházejí alba se staršími nahrávkami hvězd české populární hudby jsou nejen nostalgickou vzpomínkou dnešních čtyřicátníků a padesátníků, ale oslovují také jejich děti.

V některých případech se prolíná generace hudebníků 80. let s tou současnou. Například symbol socialistického popu Michal David spolupracuje na debutovém albu účastnice soutěže SuperStar Markétou Konvičkovou apod.

Podle většiny hudebních publicistů mají tuzemské hity 80. let úspěch pro nostalgii i touhu po jednoduché melodii. Novinář Miloš Skalka, spjatý s érou takzvaného normalizačního popu, s tím ale nesouhlasí. Současná hudební scéna podle něj přestala být melodická a v dobrém slova smyslu líbivá a posluchači nemají jinou alternativu, která by oblíbené hity z 80. let nahradila.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze