Jaro Anety Langerové

  • Jaro Anety Langerové
    • 06.04.2009
    • Tisk

    Pojďme se podívat, co dělá letošní jaro Aneta Langerová. Poohlédneme se po jejích úspěších na RGM hudebních cenách Óčka a Žebříku, alespoň někteří snad pomůžeme čistit řeku Sázavu, přesvědčíme se, jak se pilně připravuje do Bruselu a také kolik písní už má hotových na novou desku.

    Sdílejte článek:

Začátkem roku získala Aneta v hudebních cenáchÓčka ocenění v kategorii Zpěvačka roku.  Navázala tak na svá vítězství z let 2005 a 2006 V první polovině března pak byla oceněna v anketě časopisu Report Žebřík a to hned v několika kategoriích. První místo získala stejně jako v roce 2007 v kategorii Zpěvačka roku. Její píseň Vysoké napětí zvítězila v kategorii Skladba roku a druhé místo vybojovala v kategorii Videoklip.

Během měsíce dubna pak Anetu čeká hned několik zajímavých aktivit. Od letošního roku se rozhodla spolupracovat s obecně prospěšnou společností Posázaví www.posazavi.com, která bude od pátku 17. do neděle 19. dubna 2009 pořádat již IV.ročník Čisté řeky Sázavy. Vyčištěn bude úsek od Kácova do Pikovic, tj. 80 km řeky. V loňském roce bylo „vytěženo“ ve stejném úseku otřesných 21,3 tuny odpadků. Projekt je nekomerční aktivitou založenou na dobré vůli a snaze všech zúčastněných. Jednou z možností je věnovat Sázavě svůj volný čas a zapojit se do úklidu přímo z lodí nebo ze souše, druhou z možností je přispět jakkoli velkým či malým finančním příspěvkem na sbírkové konto. Aneta nejenže zahraje na slavnostním večeru projektu dne 30. května, ale chce pomoct i při samotném čištění řeky.

S nadačním fondem Světluška Aneta samozřejmě bude spolupracovat i nadále. Nejbližší připravovaná akce je znovuotevření kavárny Potmě (aktuální termíny na http://svetluska.centrum.cz/ ).

14. dubna Aneta zahraje s kapelou v Theatre Moliere v Bruselu. Koncert pořádá České centrum u příležitosti předsednictví České republiky Evropské unii.

V současné době Aneta intenzivně pracuje na přípravě nového alba, které by mělo spatřit světlo světa na podzim 2009. Producentem alba je Martin Ledvina.  Jak bude album znít, zda si pozve nějaké hosty ať už z autorů nebo z interpretů a další informace zatím Aneta tají.

Nejbližší koncerty a vystoupení:

30.5. Bratislava – Čin roka 2008

30.6. Belgie, Brusel, Theatre Moliere

30.7. Praha – Lucerna, narozeniny Pavla Dobeše

30.8. Zlín – Velké kino, finále Czechtalent 2009

30.9. Týnec nad Sázavou – projekt Čistá řeka Sázava

 

V létě:

19.6. Šumperk – ŠPEK FEST, Pavlínin dvůr Open Air

19.6. Ostrava – Letní Slunohrad, s orchestrem ČRo Ostrava

20.6. Karviná – Dny města Karviná, Festival Karviná

4.-6.7. Hradec Králové – Festival Rock for People

25.7. Malá Skála – Benátská noc

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.