Ceny Žebřík 2009 ovládli Langerová, UDG a Chodúr

  • Ceny Žebřík 2009 ovládli Langerová, UDG a Chodúr Fotogalerie (24)
    • 09.03.2010
    • Tisk

    Aneta Langerová, Martin Chodúr a UDG se stali nejúspěšnějšími účastníky 18. ročníku ankety

    Sdílejte článek:

Aneta Langerová, Martin Chodúr a UDG se stali nejúspěšnějšími účastníky 18. ročníku ankety ŽEBŘÍK 2009, jež byla vyhlášena 5. března v plzeňském Domě kultury. Ceny si odnášeli také Nightwork, Toxique, Vypsaná fixa, Dan Bárta s Illustratosphere, J.A.R., Chinaski, Kryštof, Monkey Business, Airfare či Mandrage.
Sošek „Tančící R“ výtvarníka Václava Česáka bylo rozdáno celkem 27 v devíti kategoriích. Hereckou hvězdou večera byl Kryštof Hádek, přebírající ocenění za filmy 2Bobule a 3 sezóny v pekle. Speciální cenu pak převzal Dan Bárta, který odehrál výjimečné „best of“ vystoupení s hity Alice, Illustratosphere, J.A.R., Sexy Dancers a Snowboarďáků. Koncertně se předvedli také Nightwork, UDG, Tata bojs a Vypsaná fixa.
„Jsem rád, že se mezi stálice vklínilo nemálo kapel a interpretů, kteří nemají takovou mediální podporu, nezní z rádií, ale svůj úspěch si vyjezdili po klubech a festivalech. Je evidentní, že v Žebříku hlasovali skuteční znalci hudby, reagující na dění na scéně v uplynulém roce, a nikoliv jen fanoušci těch nejpopulárnějších umělců,“ komentuje výsledky vydavatel pořádajícího magazínu REPORT Jarda Hudec.
Na šestihodinové show ve vyprodaném DK Inwest bylo rovněž pokřtěno DVD Uvolněte se, prosím – Nejlepší hudební kousky s Davidem Krausem a Ivou Frühlingovou. Druhá scéna byla vyhrazena hip hopu a taneční hudbě.
Stejně jako v minulých letech na slavnostní večer, moderovaný režisérem Zdeňkem Suchým, navázala pověstná after party, která probíhala až do ranních hodin v plzeňském klubu Buena Vista.
Kompletní výsledky včetně zahraniční části přinese dubnové číslo REPORTu. Jeho přílohou bude i exkluzivní DVD Žebřík 2009.

Více na Report.cz

ŽEBŘÍK 2009 REPORT MUSIC AWARDS

domácí část – výsledky 1.-3. místo

ALBUM

1. Jsem – Aneta Langerová

2. Twilight Of Jesters? – Monkey Business

3. Klenot – Vypsaná fixa

SKLADBA

1. V bezvětří – Aneta Langerová

2. Globální oteplování – Nightwork

3. Holka s lebkou – Vypsaná fixa

VIDEOKLIP

1. Éterická – UDG

2. Collapse – Airfare

3. Nejen Ian – Illustratosphere

ZPĚVÁK

1. Martin Chodúr

2. Dan Bárta

3. Matěj Ruppert

ZPĚVAČKA

1. Aneta Langerová

2. Ewa Farna

3. Klára Vytisková

OBJEV

1. Martin Chodúr

2. Nightwork

3. Mandrage

HUDEBNÍ DVD

1. 1989–2009 – J.A.R.

2. I Love My Sofa – Toxique

3. V Lucerně – Jarek Nohavica

FILM

1. 2Bobule

2. Líbáš jako bůh

3. 3 sezóny v pekle

Průser

1. Vláda ČR

2. Jiří Paroubek

3. Iveta Bartošová

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.