Na Colours of Ostrava zamíří The Cranberries nebo třeba Iggy Pop

Festival Colours of Ostrava, který se v severomoravské metropoli uskuteční od 15. do 18. července, oznamuje první hvězdy. Přijede jedna z nejúspěšnějších irských kapel The Cranberries, dále Iggy Pop a jeho The Stooges a nejprodávanější hvězdy vydavatelství Real World Petera Gabriela Afro Celt Sound System.

Stejně jako ten minulý i letošní rok se zdá být ve znamení hudebních comebacků. Na koncertní pódia se tak vrátili i The Cranberries. Po celém světě slaví velké úspěchy se svým novým turné. Iggy Pop, který je označován za divokého kmotra punku, a jeho kapela The Stooges vystoupí v neděli na závěr festivalu.

Afro Celt Sound System, kteří propojují taneční beaty s Afrikou, Kelty a pákistánskou bhangrou, zahrají v České republice vůbec poprvé.

Pokud se týká jazzové a nu-jazzové scény, dorazí na Colours of Ostrava například devítičlenní norští Jaga Jazzist, hvězda labelu Ninja Tunes, francouzský trumpetista Erik Truffaz s pařížským projektem, který má společně se zpěvákem Sly Johnsonem a dubstepovým bubeníkem Philippem Garciou. Tento projekt mimochodem Truffaz představí už tento pátek 5. března v Praze.

Silným koncertním zážitkem by mělo být vystoupení sdružení Open Hands s basistou Abrahamem Laborielem, klávesistou Gregem Mathiesonem, dechařem Justo Almariou a bubeníkem Billem Maxwellem. Tito muzikanti natáčeli a koncertovali například s Ellou Fitzgeraldovou, Arethou Franklinovou, Herbie Hancockem, Eltonem Johnem, Barbarou Streisandovou nebo Stevie Wonderem.

Letošní ročník Colours of Ostrava zahájí 15. července koncertní projekt The Gypsy Queens and Kings. Ten v Česku představí největší hvězdy současné romské hudby.

The Cranberries – Zombie (live)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze