Nová naděje české rockové hudby Venefica přestavuje první videoklip

  • Nová naděje české rockové hudby Venefica přestavuje první videoklip Fotogalerie (8)
    • 25.02.2010
    • Tisk

    Česká rocková scéna po drsné zimě dostane vitamínovou injekci od mladé talentované kapely Venefica.

    Sdílejte článek:

Česká rocková scéna po drsné zimě dostane vitamínovou injekci od mladé talentované kapely Venefica. V šibeničním termínu tří týdnů natočila první, velmi zdařilé, oficiální video. Single Drowning Soul Syndrome je zároveň jakousi předzvěstí chystané desky.

Pětice mladých muzikantů se dala dohromady teprve před dvěma lety. Za tuto krátkou dobu si už připsala řadu úspěchů. „Jsme rádi za všechny šance, co jsme dostali, i za zkušenosti z turné, nahrávání, setkání s fanouškama… a víme, že je pořád co zlepšovat a musíme prostě zabrat“, říká frontman kapely Radim Zatloukal. A katarista Jarda Novák s typickým úsměvem dodává: „Dřeme, ale samozřejmě si užijeme taky kopec srandy, a to nás nabíjí a baví“.

Na podzim roku 2008 Venefica pokřtila svou prvotinu s názvem Reflections of Reality. Ta se setkala s pozitivním ohlasem jak u hudebních publicistů, tak u fanoušků.

V roce 2009 se Venefica na základě verdiktu patnáctičlenné poroty v konkurenci kapel všech možných hudebních žánrů od jazzu, přes rock a pop až po ten nejtvrdší metal stala vítězem vyhledávací soutěže Líheň. To jí umožnilo zahrát si na předních českých festivalech jako Colours of Ostrava, Šterkovna Open Air či Inkubátor. Dalším úspěchem bylo třetí místo v České rokové lize podle hodnocení odborné poroty a první místo u fanoušků.

Pak už přišla možnost vyjet na společné turné se stálicí českého hudebního nebe – skupinou Arakain. Venefica s legendární formací absolvovala část jarního a celé podzimně-zimní turné. O úspěchu svědčí fakt, že se na téměř každém koncertě muselo přidávat.

Novou a ve všech směrech ještě vyzrálejší desku chce Venefica vydat nejpozději na jaře roku 2011. Jak už napovídá děj ochutnávkového videoklipu Drowning Soul Syndrome, jednotlivé skladby na ní propojí jeden životní příběh.

Kapela hraje v sestavě:

Radim „Ray“ Zatloukal – zpěv

Jarda „Jeff“ Novák – kytara

Petr „Saurick“ Mahr – kytara

Marek „Marian“ Leždík – baskytara

Roman „Mladej“ Mlynář – bicí

www.venefica.cz

www.myspace.com/…ficaofficial

Venefica – Drowning Soul Syndrome

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze