Ples AFRIKA 3. dubna v Lucerně

  • Ples AFRIKA 3. dubna v Lucerně
    • 26.03.2009
    • Tisk

    Tradiční Ples Afrika pořádá Humanistické hnutí, tentokrát s podtitulem „za svět bez válek a chudoby“. Tato nevýdělečná aktivita podporuje „Kampaň lidské podpory“ a koná se v rámci Světového pochodu za mír a nenásilí.

    Sdílejte článek:

Cílem je prevence rasismu, diskriminace a netolerance mezi mládeží a motivace k angažovanosti mladých ve smyslu vzájemné pomoci, aktivního nenásilí, solidarity, tolerance a respektování lidských práv.
„*Ples Afrika je již léty prověřená akce, která se letos koná již podvanácté na sklonku zimy. Lidé se zde můžou příjemně letně naladit a zároveň podpořit projekty Kampaně lidské podpory na kterou výtěžek večera jde,“* uvedla k akci jedna z organizátorek z Humanistického hnutí Lucie Tamášová. „*Pochod je velkolepou mezinárodní akcí, která má dát najevo nesouhlas všech zúčastněných ať už osobností či organizací, s rostoucím násilím nejen na úrovni politické, ale také v mezilidských vztazích,“*před­stavila účel pochodu nenásilí organizátorka Lu­cie.
Během dvanáctého plesu ve velkém sále pražské Lucerny se můžou hosté těšit na pestrou nabídku hudebních i tanečních vystoupení. Zahrají kapely jako například Čankišou, Tam Tam Batucada či Ekvátor. Vzorem pro všechny tanečníky pak můžou být ukázky vystoupení skupin Batocu, TiDiTaDenebo Centrum tance. Chybět nebude ani výstava afrických fotek a promítání.
Letní charakter celé akce láká každý rok stovky až tisíce lidí, aby si na sklonku pražské zimy oblékli letní oblečení, obuly žabky a vyrazili si užít afrických rytmů a letní atmosféry. 
Kampaň lidské podpory, na jejíž podporu je pravidelně PLES AFRIKA pořádán, je mezinárodní projekt Humanistického hnutí v rámci kterého se lide z Evropy a Afriky snaží   vzájemnou spolupracívyřešit problém základních lidských potřeb. Činnost každého v rámci kampaně je čistě dobrovolná, nemá však humanitární charakter. Veškeré projekty, které tato kampaň zahrnuje, jsou založené na principu solidarity, reciprocity a autoorganiazce lidí v prostředí, ve kterém žijí. To znamená, že učí lidi přistupovat k řešení problémů aktivně a odnaučuje pouhému pasivnímu čekání na pomoc. Nejznámějším projektem Kampaně lidské podpory je v České republice bezesporu „*Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku*“. Díky českým adoptivním rodičům, chodí v afrických zemích do školy kolem šesti tisíc dětí. V afrických zemích se pořádají například také kurzy alfabetizace, hygienická osvěta, zakládají se centra naděje či zdravotnická zařízení.
Vstupenky na 12. ročník PLESU AFRIKA můžete zakoupit v prodejních sítích TicketPro nebo v Humanistickém centru Dialog, Národní 9, Praha 1 v rozmezí od 9 do 17. hodin. Více informací naleznete na stránkách www.plesafrika.cz .

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.