Balkánská hudba v podání L’Orchestre International du Vetex

  • Balkánská hudba v podání L’Orchestre International du Vetex Fotogalerie (4)
    • 20.02.2010
    • Tisk

    L’Orchestre International du Vetex je v charismatem nabitá mezinárodní a multikulturní par­ta…

    Sdílejte článek:

L’Orchestre International du Vetex je v každém případě charismatem nabitá mezinárodní a multikulturní parta z Belgie, kterou zasáhla současná obliba balkánské hudby i romských dechovek.
Sešli se z různých koutů, aby se sehráli na jedno představení, ale zjistili, že je to baví. A tak skupina nastoupila cestu zkoušek, později skládání a nakonec vystupování. Název zvolili podle jména textilního koncernu, v jehož tovární hale zkoušeli. Dvacítka muzikantů, od flétny a klarinetu přes trojici trombonistů až po vizuálně téměř šokující nástroj sousaphone, je svým hudebním projevem dost vzdálena tradiční městské dechovce. Jedná se spíše o formaci pohybující se v duchu rock’n’rollu, punku a výstřednosti.
Vetex , který zhruba před rokem roztančil lidi na pražských ulicích a v metru, určitě i na podiu vyvolává značnou energii nejen počtem hudebníků a stylem, ale i atmosférou, kterou kolem sebe šíří. V jejich hudbě se odráží humor muzikantů pocházejících z různého prostředí, vlastní pohled na hudební tradice i obraz životních zkušeností a zážitků. Bez předstírání se tím vším inspirují a respektují to. Mají za sebou dvě vydaná alba a koncertní turné po západní Evropě a Itálii a úspěšní byli i na Balkáně. V době, kdy se hovoří o rozdílech mezi komunitami a zvláštnostech každého regionu, L‘Orchestre International du Vetex ukazuje zábavnou a obohacující stranu společného života bez ohledu na místo původu. I to je zřejmě jeden z důvodů proč v současné době realizuje Vetex krátké turné po bývalé Jugoslávii (města Sarajevo, Mostar, Novi Sad a Subotica),a celý tento projekt, v němž hrají společně s místními hudebníky, dokumentuje belgická televize.
V dubnu vyjde orchestru CD a DVD, které natočili v listopadu loňského roku při společných koncertech s hostujícími hudebníky z Balkánu a Belgie v rámci projektu Balkan Banquets.

Více informací: www.palacakropolis.cz

Předprodej lístků v kavárně Paláce Akropolis a Ticketpro :200,– Kč v kavárně Paláce Akropolis, 230,– Kč v Ticketpro, 250,– Kč na místě.
L‘Orchestre Internationale du Vetex – tohle předvedli v Praze v metru :-)

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.