Vousatí ZZ Top zabzučí v Praze

  • Vousatí ZZ Top zabzučí v Praze Fotogalerie (9)
    • 20.03.2009
    • Tisk

    Přední americká rocková kapela ZZ Top rozhodí své vousy v Česku už za dva měsíce. Svým fanouškům se představí 26. května v holešovické Tesla Aréně. Legendární trio oslaví ve stejné sestavě už čtyřicáté narozeniny.

    Sdílejte článek:

ZZ Toppatří k nejlepším formacím, které hrají zemitý texaský blues-rock. Jejich největší komerční sláva sice spadá do 70. a 80. let minulého století, neustále ale koncertují, vydávají desky a přitahují pozornost svých fanoušků.

 

Jejich vystoupení neubrala na nakažlivé energii a humoru, lákají skvělou hrou kytaristy Billyho Gibbonse (ne nadarmo se dostal na obálku nedávného vydání časopisu Guitar Player) a šlapající rytmikou baskytaristy Dusty Hilla a bubeníka Franka Bearda. Pro mnohé jsou ZZ Top neustále nejlepší koncertní kapelou.

 

V roce 2004 byli uvedeni do Rock and rollové síně slávy, v roce 2008 jim vyšla zatím poslední deska a DVD Live From Texas. Své vousy si cení nade vše, podle internetu jim v roce 1984 společnost Gillette nabídla 1 milión dolarů za to, když je shodí. Oba však odmítli s tím, že „bez vousů jsou příliš oškliví.“ Billy Gibbons je vášnivým sběratelem aut a motocyklů vytvořených pro něj na míru (pojmenované například CadZZilla či HogZZilla).

 

ZZ Topvznikli v roce 1969 v texaském Houstonu. K jejich vzorům patří Freddie King, Lightnin´ Hopkins, Muddy Waters nebo John Lee Hooker. První koncert odehráli v únoru 1970. Brzy přitáhli pozornost diváků svým citem pro pravověrné blues s hard rockovou energií. Naproti tomu texty jejich skladeb jsou velmi volnomyšlenkářské, plné narážek na pop kulturu a erotických dvojsmyslností. Zpívají často o rychlých autech, levných brýlích, televizi a podobně.

 

Smlouvu na první alba podepsali ZZ Top s London Records – domovem Rolling Stones či Johna Mayalla. Vydali mnoho desek (posléze u jiných vydavatelství), řada singlů se umístila na předních místech žebříčků. Ze začátku hráli syrový blues-rock, později přidali i další nástroje – klávesy a syntetizátorové efekty. V 80. letech je objevila MTV a alba Eliminator se prodalo přes 20 miliónů kusů. Jejich láska k blues šla i dále, v roce 1988 začali sbírat peníze na plánované Delta Blues Museum v mississippském Clarkdale.

 

ZZ Toppředskočí česko-americká bluesrocková kapela The Cell.  V současné době se tito rockeři pod vedením frontmana Davida Gorachystají předvést svůj „southern-fried Bohemian bluesrock“ v Louisianě, odkud David pochází. Jejich první album z roku 2006 nese název Are You Ready. Jsou to už zkušení předskonani, vystupovali s Johnem Mayallem, The Sweet nebo Tito and Tarrantula. Skupinu tvoří tři kytary a dvě vokalistky.

 

Vstupenkyna pražský koncert jsou k dostání od 9. února v síti Ticketportal v cenových kategoriích od 890 do 1.350 Kč (VIP za 2.350 Kč) včetně poplatku.

 

ZZ TOP

26. května 2009

Praha, Tesla Aréna

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze