UDG slaví 10 let své existence a vyrážejí na druhou část Autoportret tour

  • UDG slaví 10 let své existence a vyrážejí na druhou část Autoportret tour Fotogalerie (3)
    • 15.02.2010
    • Tisk

    Letos na podzim tomu bude přesně deset let, co spatřil světlo světa první demosnímek skupiny UDG.

    Sdílejte článek:

Letos na podzim tomu bude přesně deset let, co spatřil světlo světa první demosnímek skupiny UDG. Od té doby toho tato útecká kapela stihla opravdu hodně – vyhrát ve vyhledávací soutěž Coca Cola Popstar, vydat tři alba, natočit devět videoklipů, odehrát stovky koncertů.
A ve znamení živého hraní se ponese i jejich letošní, jubilejní, rok. Na jaře UDG navážou na úspěšnou první část Autoportrét turné a 19.února v Kutné hoře zahájí jeho druhou sérii. Ke spoluúčasti na jarní šňůře skupina vyzvala šumperskou kapelu O5 a Radeček.
“S klukama jsme kamarádi již přes pět let, průběžně jsme spolu byli v kontaktu, občas si vyměnili koncert v domovských městech a teď se naskytla příležitost udělat víc společných koncertů…” říká saxofonista Adam. A basák Pavlík k tomu žertem dodává: “Turné s Radečky má jen jednu nevýhodu. Jelikož kluci přestali kouřit, nemáme komu krást cigára….”
Nejen koncerty, ale především zákulisní scény z celého turné bude skupina natáčet na kameru pro časosběrný dokument, který by se měl objevit na jejich plánovaném DVD. Podrobnější informace nejen o tomto DVD ale i nadcházející podzimní oslavě desetiletého výročí si však skupina zatím pečlivě střeží.
Naopak jisté ale je, že vedle již anoncovaného turné budou UDG k vidění také 5.března v Plzni, kde se toho večera uskuteční udílení Report Music Awards – Žebřík 2009. Spolu s Anetou Langerovou skupina získala v 18.ročníku této ankety nejvyšší počet nominací a utká se o vítězství v kategoriích Skupina, Album (Autoportrét), Skladba (Éterická) a Videoklip (opět s názvem Éterická, který zvítězil v hitparádě T-Music.)
UDG – Éterická

Více nejen o nadcházejícím turné – na www.udg.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.