Diana Krall přijede po pěti letech

  • Diana Krall přijede po pěti letech Fotogalerie (12)
    • 18.04.2009
    • Tisk

    Diana Krall představuje vrchol jazzového umění současné doby. Světoznámá kanadská umělkyně má na kontě nespočet vyprodaných koncertů, každé vydání nového alba je na hudebním poli obrovskou událostí. Téměř všechna alba přinesla Dianě Krall nominaci na prestižní cenu Grammy, dvakrát ji získala. Koncert se koná 26. listopadu v Kongresovém centru Praha od 20:00 hodin.

    Sdílejte článek:

 

 

Přední jazzová pianistka Diana Krall je vynikající muzikantka. Svými alby Only Trust In Your Heart, poctou triu Nat King Colea All For You i romanticko-erotickou kolekcí Love Scenes okouzlovala skoro zázračným darem vdechnout znovu život starším jazzovým písničkám. Půvabná dívka hrající výtečně na piáno, zpívající živočišně i zadumaně zároveň jakoby lehounce nachlazeným hlasem, rozený muzikant, ale opravdově a přitom vzrušivě představila své verze jazzových standardů.

Album When I Look In Your Eyes následovalo The Look Of Love, kteréjiž dosáhlo na Grammy. V roce 2002 cenu získala znovu, když její desku Live In Paris ocenili akademici v jazzové kategorii. Potvrzuje její nejryzejší kvality, spočívající v navození nevšední atmosféry, ve které zvolna a po svém odkrývá krásu napůl zapomenutých, napůl obehraných šlágrů minulosti, které v jejím podání zní znovu současně. Hraje bravurně i oduševněle a stejně tak zpívá.

S přibývajícími alby se jí daří talent jen rozvíjet, je přesvědčivější, barvitější a osobitější, než kdykoli předtím. Cit a zkušenosti z víc než desetiletí mezi jazzovou smetánkou se asi sčítají, ne-li násobí. Je slyšet každá nuance a zároveň jednota, posluchače strhuje tah kapely a rytmus zpěvaččiných frází, obklopují nálady, jež Diana Krall tak lehce tvoří i proměňuje, když v puse převaluje a přebarvuje slova či jen slabiky. Odvazuje se při strhujícím i pouze šlapajícím, radostném swingu, víc než přesvědčivě sní a teskní v baladách, zjevně ji těší perfektní spoluhráči, kteří s ní vysloveně žijí, a užívá si, že ji publikum miluje.

Jedno z jejích posledních CD, které dostalo název The Girl In The Other Room, je postaveno na poměrně osobitém písničkářství a v případě textů a vydařené balady Almost Blue i na umění zpěvaččina partnera Elvise Costella. Muzikanty má Diana Krall kolem sebe jen ty nejlepší: u kontrabasu se střídají John Clayton a Christian McBride, za bicími Jeff Hamilton, jazzový chameleon Peter Erskine a Terri Lyne Carrington. Kytarista Anthony Wilson vkusně vyplňuje a dotváří atmosféru.

V březnu 2009 Diana Krall přichází se svou studiovou novinkou Quiet Nights, již dvanáctou v pořadí. Jedná se o intimní nahrávku balad a bosanovy a mezi skladbami se objevuje taková klasika jako The Boy from Ipanema či Walk on By. Část z něj představila na konci února v předpremiéře v rámci speciálního koncertu při příležitosti udělování Gershwinovy ceny Steviemu Wonderovi, kde vystupovala jako jeho osobní host a zároveň host prezidenta USA Baracka Obamy, který Wonderovi cenu předával.

Koncert se koná 26. listopadu v Kongresovém centru Praha od 20:00 hodin. Vstupenky jsou pouze v síti Ticketpro v cenových kategoriích 990, 1200, 1550, 1800 a 2500 Kč.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.